مشاور ارشد سه رئیس‌جمهور امریکا انشعاب در امریکا را پیش‌بینی کرد

© Photo / AP Photo / Charlie RiedelМальчик с флагом США
Мальчик с флагом США - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.02.2022
پاتریک بوکانان، مشاور ارشد روسای جمهور امریکا، ریچارد نیکسون، جرالد فورد و رونالد ریگان می‌گوید که واشنگتن به دلیل تعداد زیادی از مخالفان سیاسی دیگر "آزمون قدرت" را سپری نخواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، بوکانان در مقاله‌ای به دوماهنامه‌ای دی امریکن کنسروتیو اظهارنظر نمود: ما همه چیز را داشتیم. ما یک "قدرت ناوابسته" بودیم. ما به آینده نگاه می‌کردیم. ما می‌توانستیم "هژمونی خیرخواهانه جهانی" خود را بر بقیه بشریت تحمیل کنیم. و در نهایت با ایجاد یک "نظامی جهانی جدید" ما (امریکایی‌ها) پیوسته درگیر جنگ‌ها شدیم. حالا ما خودمان خونریزی، حواس پرتی، و خستگی داریم و روان به سمت انشعاب هستیم.
بوکانان اصرار کرد که شعار "به خانه بیا، امریکا" که در دهه 70 رایج بود را به‌خاطر بسپارند. وی همچنان خاطرنشان کرد که ایالات متحده امریکا برای خودش مخالفان ژئوپلیتیکی قدرتمندی از جمله روسیه و چین را درست کرد.
به گفته وی، واشنگتن نمی‌تواند همزمان با چنین مخالفان مقابله کند.
این امریکایی در پایان گفت: هژمونی امریکا در همه جا مورد حمله قرار می‌گیرد- در اروپای شرقی، خاورمیانه، آسیای جنوبی شرقی و آسیای شرقی. رویکرد مخالفان امریکا مشترک است. آنها (مخالفان) می‌خواهند ما را از این مناطق بیرون کنند".
مشاور سابق همچنین یادآور شد که موازنه قوا در جهان دائما درحال تغییر است و "مخالفان امریکا" روز به روز قدرت بیشتری پیدا می‌کنند و در عین حال "به دنبال تضعیف واشنگتن هستند".
Флаг США - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 01.01.2022
نظم نوین جهانی؛ آلمان دیگر نمی‌تواند به امریکا اعتماد کند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала