آزمایش ایمپلنت بیونیک برای بازیابی بینایی چشم

© https://twitter.comآزمایش ایمپلنت بیونیک برای بازیابی بینایی چشم
آزمایش ایمپلنت بیونیک برای بازیابی بینایی چشم  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.02.2022
دانشمندان یک ایمپلنت بیونیک را آزمایش کرده اند که به انسان امکان می دهد تا بینایی خود را بازیابی کنید.
به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان استرالیایی با موفقیت یک ایمپلنت را روی گوسفندان آزمایش کردند که به انسان اجازه می دهد بینایی خود را بازیابد کنند.
این چشم بیونیک "فونیکس ۹۹" نام دارد و گروه تحقیقاتی دانشگاه سیدنی استرالیا و دانشگاه نیو ساوث ولز آن را توسعه داده‌اند. این چشم مصنوعی برای استفاده در بیماران مبتلا به نابینایی ناشی از دژانراتیو مانند ورم رنگیزه‌ای شبکیه طراحی شده است. در این بیماری شبکیه آسیب دیده اما عصب بینایی دست نخورده باقی مانده است.
این سیستم مجهز به یک دوربین فیلمبرداری کوچک است که روی یک عینک نصب شده که صحنه مقابل کاربر را به تصویر می‌کشد. خروجی این دوربین به سیگنالی بی‌سیم تبدیل می‌شود که از دوربین به یک ماژول ارتباطی کاشته شده زیر پوست پشت گوش بیمار منتقل می‌شود.
слепота - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 30.12.2021
علایم اختلال بینایی و شب کوری
این ماژول سیگنال‌های ویدئویی را به الگویی از پالس‌های الکتریکی تبدیل می‌کند که به ماژول کاشته شده روی شبکیه چشم آسیب‌دیده منتقل شده و آن را تحریک می‌کند.
این چشم بیونیک می‌تواند نورون‌های گیرنده نوری ناکارامد شبکیه را دور بزند، این نورون‌ها توانایی خود در واکنش به نور متمرکز بر شبکیه را از دست داده‌اند. ایمپلنت به طور مستقیم سلول‌های گانگلیونی زیرین شبکیه را تحریک می‌کند که مسئول جمع‌آوری ورودی‌ها از سایر سلول‌های شبکیه و انتقال آنها در امتداد عصب بینایی به مغز را برعهده دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала