بحران اوکراین؛ روسیه آرزوی بایدن را برآورده نکرد

© Sputnik روسیه آرزوی بایدن "حمله به اوکراین" را برآورده نکرد
 روسیه آرزوی بایدن  حمله به اوکراین را برآورده نکرد
 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.02.2022
رئیس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی تلویزیونی از روسیه خواست که از جنگ با اوکراین منصرف شود.
جو بایدن، رئیس جمهورایالات متحده آمریکا در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما روس ها را تهدید نمی کنیم و خواهان بی ثباتی در روسیه نیستیم. من از شهروندان روسیه درخواست می کنم - شما دشمنان ما نیستید. و من باور ندارم که کسی خواهان یک جنگ خونین و ویرانگر علیه کشوری باشد که شما با آن روابط نزدیک، تاریخ و فرهنگ مشترک دارید. 77 سال پیش، مردم ما در کنار هم جنگیدند تا بدترین جنگ تاریخ را پایان دهند.»
رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرد که دیپلماسی همچنان راه‌حل اصلی است، اما اگر روسیه به اوکراین حمله کند، واشنگتن و متحدان آن آماده‌ وضع تحریم‌های اقتصادی سخت و منزوی ساختن بین‌المللی مسکو هستند.
رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه "ایالات متحده برای همه شرایط آماده است"، گفت: "اگر روسیه به اوکراین حمله کند، جامعه جهانی متحدانه علیه تجاوز خواهد ایستاد. اگر روسیه بر تصمیم خود پافشاری کند، ما تحریم‌های بی‌سابقه‌ای علیه این کشور اعمال می‌کنیم. اگر روسیه به اوکراین حمله کند، ما در این صورت به اوکراین کمک نظامی، اطلاعاتی و مستشاری می‌دهیم و اگر هر یک از کشورهای ناتو مورد تعرض قرار گیرد، ما با تمام توان از آن عضو دفاع خواهیم کرد."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала