کشف خفاش هایی با ویروس های کرونای قابل سرایت به انسان در لائوس

© East News / UIG / Auscapeخفاش استرالیایی
خفاش استرالیایی - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.02.2022
در جمعیتی از خفاش های خاص که در غارهایی در شمال لائوس زندگی می کنند، زیست شناسان سه نوع ویروس کرونا را که پیش از این ناشناخته بوده اند، کشف کردند.
به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان در مقاله علمی مجله Nature می نویسند، که همه آنها ممکن است به سلولهای انسای سرایت کنند.
پژوهشگران می گویند:‌ " ما نخستین آمارگیری را از ویروس های کرونا که بر جمعیت خفاش ها در شمال لائوس تاثیر می گذارند، انجام داده ایم. موفق شدیم ۵ پاتوژن ناشناخته قبلی را کشف کنیم که سه مدل از آنها BANAL-52 ، BANAL-103 و BANAL-236 از بستگان نزدیک SARS-CoV-2 بودند. آنها قادرند به سلول های انسان سرایت کنند".
خفاش - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.11.2020
خفاش ناقل کرونا شناخته شد
با توجه به پاندمی ویروس کرونا، دانشمندان از کل جهان در حال بررسی تاریخچه منشاءSARS-CoV-2 هستند و خطرات دیگر ویروس کرونا را روی موجودات زنده ای که قادرند به انسان منتقل کنند، مطالعه می کنند. مشخص شد که پاتوژن های مشابه در جمعیت خفاش ها و دیگر حیوانات وحشی در روسیه، ایالات متحده آمریکا، کامبوج، سوئیس و دیگر کشورها در گردش هستند.
زیست شناسان به رهبری مارک الویس از انستیتو پاستور در جریان یک مطالعه جدید، ویروس هایی را که خفاش های موجود در غارهایی در مرز چین و لائوس آلوده می کنند، مورد مطالعه قرار دادند.
دانشمندان نزدیک چنین غارهایی بیش از ۶۰۰ خفاش یافتند، نمونه هایی از خون و سیالات زیستی آنها را جمع آوری کردند.در مجموع ده ها ویروس کرونا در این نمونه ها پیدا شد و از جمله پنج گونه که پیش از این ناشناخته بودند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала