قهوه برای قلب مفید است یا نه؟

© Depositphotos / Syda_ProductionsДевушки разговаривают в кафе
Девушки разговаривают в кафе - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 17.02.2022
Telegram
دانشمندان کانادایی کشف کرده اند که چطور قهوه می‌تواند به مقابله با بیماری‌های قلبی - عروقی کمک کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از Nature Communications ، دانشمندان دانشگاه مک مستر کانادا دریافتند که چطور قهوه می‌تواند به مقابله با بیماری‌های قلبی - عروقی کمک کند.
بر اساس این گزارش، محققان کانادایی می‌گویند مصرف تنها دو تا سه پیاله قهوه با اندازه متوسط به شکل روزانه، می‌تواند میزانی کافی از کافئین را برای بدن به همراه آورد که برای ایجاد تاثیراتی که به کاهش سطوح "لیپوپروتئین کم‌چگالی" یا همان "کلسترول بد" (LDL) منجر می‌شود، موثر خواهد بود. باید دانست سطح بالای کلسترول بد در جریان خون با افزایش خطر بیماری‌های قلبی - عروقی همراه است.
"ریچارد آستین" محقق ارشد و استاد دپارتمان طبی در دانشگاه مک مستر کانادا درباره این مطالعه گفت: مصرف منظم کافئین با کاهش سطح پروتئین "PCSK9" در خون مرتبط است و همین امر نیز توانایی کبد را در پاکسازی جریان خون از کلسترول‌های اضافی LDL افزایش می‌دهد.
Женщина с чашкой кофе и завтраком на столе - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.02.2022
ساده‌ترین راه برای افزایش طول عمر
وی با اشاره به این یافته‌های جدید گفت: حال مصرف کنندگان بدون شکر چای و قهوه، دلیل دیگری برای خوشحالی دارند. این یافته‌ها اکنون راهکاری اساسی را نشان می‌دهد که قهوه و مشتقات آن می‌توانند سطح پروتئین PCSK9 را در خون کاهش داده و در نتیجه، خطر بیماری‌های قلبی - عروقی را کاهش دهند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала