تولید برنج مقاوم؛ ابتکار دانشمندان چین برای نجات میلیون ها نفر از گرسنگی

Рис - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.02.2022
Telegram
دانشمندان چینی به منظور تضمین امنیت غذایی و نجات میلیون‌ها نفر از گرسنگی، برنجی با قابلیت کشت درآب شور دریا تولید کردند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از بلومبرگ، کارشناسان در چین انواع جدیدی از برنج مقاوم در برابر آب شور را تولید کرده است که به تامین غذای کشور کمک می کند. افزایش سطح آب دریاها، تقاضای فزاینده برای غلات و اختلال در زنجیره تامین غذا، کشاورزی را تهدید می کند، اما روش جدید مبارزه با گرسنگی تا حدودی می‌تواند این مشکل را حل کند.
نوع جدید برنج که از طریق تجلی فراتر ژن انتخابی برنج وحشی تولید می شود و مقاومت زیادی به آب شور دارد در خاک شور در نزدیکی دریا کشت می شود.
کاشت این نوع برنج را در مناطق شمالی در سال 2021 آغاز کردند و از مزرعه آزمایشی، 4 هزار و 600 تن از یک هکتار برداشت شد که بیش از شاخص متوسط در کشور برای برنج معمولی است.
چین از دهه 1950 در حال مطالعه روی برنج مقاوم به آب شور بوده است. اما اصطلاح "برنج آب دریا" در سالهای اخیر و بعد از اینکه یوآن لانگ‌پینگ در سال 2012 دانشمند حوزه کشاورزی به طور رسمی روی این ایده کار کرد، بر سر زبان‌ها افتاد.
یوآن که او را "پدر برنج دوگانه" می‌دانند به دلیل بهبود برداشت غلات و نجات جان میلیون‌ها نفر از گرسنگی به یک قهرمان ملی تبدیل شد. این لقب به لطف تلاش‌های او برای تولید سویه‌های مختلف برنج دوگانه پرمحصول در دهه 1970 به او داده شده است.
گرسنگی 20 میلیون انسان را در جهان به مرگ تهدید میکند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.12.2021
بشریت را گرسنگی تهدید می کند
در سال 2016، او شش منطقه با شرایط خاکی مختلف را در سراسر کشور انتخاب کرد و به صورت آزمایشی برنج مقاوم به نمک را در آن مکان‌ها کشت داد. سال بعد، چین یک مرکز تحقیقات در کینگ‌دائو تاسیس کرد. هدف از این موسسه برداشت 30 میلیون تن برنج با استفاده از 6.7 میلیون هکتار شالیزار بود. یوآن در یک مستند در سال 2020 گفت : " ما می‌توانیم با این فناوری 80 میلیون نفر دیگر را تغذیه کنیم. "
تغییرات اقلیمی باعث شده تا جدیت چین در این حوزه بیشتر شود. آب‌های دریایی چین در 40 سال اخیر در مقایسه با متوسط جهانی، بیشتر بالا آمده است. روندی که با توجه به وابستگی عمیق کشور به سواحل شرقی برای کشت غلات، بسیار نگران‌کننده است.
ژانگ ژائوکسینگ، محقق در وزارت کشاورزی چین گفت: "اگر چین بتواند در تولید مواد غذایی اساسی خودکفاتر شود، این امر به امنیت غذایی جهانی نیز کمک خواهد کرد.
پیشتر یکی از مقامات چینی اعلام کرده بود که کاشت برنج با استفاده از آب شور می‌تواند ظرفیت تولید برنج این کشور را در حدود 20 درصد افزایش و نیاز 200 میلیون نفر را تامین کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала