جمهوری چک: پناهندگان اوکراینی ماهانه 200 یورو دریافت خواهند کرد

© AFP 2022 / Michal Cizek Люди гуляют по Карлову мосту в Праге солнечным днем ​​
Люди гуляют по Карлову мосту в Праге солнечным днем ​​ - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.03.2022
Telegram
جمهوری چک قانونی را برای پرداخت ماهانه 200 یورو به پناهندگان اوکراینی آماده می کند
به گزارش اسپوتنیک، جمهوری چک قرار است ماهیانه حدود 5 هزار کرون معادل (200 یورو) به پناهندگان اوکراینی پرداخت کند. پیش نویس قانون مربوطه توسط ماریان یورچکا وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری به دولت ارائه شد.
خاطرنشان می شود که پناهندگان می توانند ظرف سه ماه از تاریخ ورود به جمهوری چک از حمایت مالی برخوردار شوند. علاوه بر این، دولت این کشور قصد دارد به صاحبان خانه هایی که میزبان اوکراینی ها هستند، به ازای هر نفر 1000 کرون (حدود 40 یورو) به مدت پنج ماه پرداخت کند. پس از تصویب توسط دولت، این قانون برای تصویب در پارلمان چک روندی شتابان را طی خواهد کرد.
پیشتر گزارش شده بود که لهستان از آغاز عملیات ویژه در اوکراین بیش از 700 هزار پناهجوی اوکراینی را پذیرفته است. گارد مرزی این کشور گفت: از 24 فبر.ری، بیش از 706.3 هزار نفر از اوکراین وارد لهستان شده اند.
24 فبروری، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
وزارت دفاع روسیه روز 25 فبروری ، تأکید کرد که نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نداده اند: زیرساخت های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه های نظامی و هوانوردی توسط تسلیحات با دقت بالا از کار افتاده اند. این وزارتخانه اطمینان داد که افراد غیرنظامی در اوکراین در خطر نیست
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
برای دسترسی به آخرین اخبار افغانستان و جهان ما را در تلگرام دنبال کنید.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала