اعتراض زنان به کشتار غیرنظامیان به دست طالبان در افغانستان

© https://twitter.comاعتراض زنان به کشتار و شکنجه غیرنظامیان به دست طالبان
اعتراض زنان به کشتار و شکنجه غیرنظامیان به دست طالبان   - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.03.2022
شماری از زنان در شهر‌های مختلف افغانستان، به کشتار افراد غیرنظامی و نظامیان دولت پیشین افغانستان به دست طالبان، اعتراض کردند.
به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته (دوشنبه، 14 مارچ ) گروه اتحاد و همبستگی زنان افغانستان با انتشار عکس‌هایی از زنان معترض که پلاکارد‌های اعتراضی در دست دارند، خواستار توقف کشتار از سوی طالبان شد.
گروه اتحاد و همبستگی زنان افغانستان که از جریان‌های معترض علیه طالبان است، با نشر فراخوانی در اینترنت، شهروندان افغانستان را به اعتراض علیه طالبان دعوت کرد. به گفته این جریان معترض، موج کشتار افراد غیرنظامی و نظامیان دولت پیشین افغانستان به‌دست طالبان، بار دیگر افزایش یافته است و این کشتار باید با اعتراض و شکستن سکوت در دفاع از قربانیان، متوقف شود.
شماری از زنان در شهر‌های مختلف افغانستان، با حمل شعار‌های "نسل کشی را متوقف کنید"، "ما امنیت می‌خواهیم"، "نمی‌توانید ما را متوقف کنید" و "نه به قتل‌عام"، به این اعتراض پیوستند.
رحمت الله نبیل  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.03.2022
نبیل به تیرباران جوان پنجشیری از سوی طالبان واکنش نشان داد
گروه اتحاد و همبستگی زنان افغانستان با نشر عکس‌هایی از زنان معترض در فیس‌بوک، نوشت: "ما سوگوار هستیم، برای آن پدر کارگری که برای به‌دست آوردن نان حلال از خانه بیرون می‌رود و بی‌رحمانه کشته می‌شود. ما سوگوار هستیم، برای هموطنان ما که به دلیل زبان، مذهب، و تعلق به یک قوم و نژاد خاص کشته می‌شوند."
با آن که به دلیل سرکوب معترضان با ربودن، شکنجه کردن، ترور، و ناپدید ساختن آنان از سوی طالبان، از شدت اعتراضات کاسته شده است، اما زنان در شهر‌های مختلف افغانستان، به شیوه‌های مختلف، علیه این گروه اعتراض می‌کنند.
اعتراض زنان در حالی صورت می‌گیرد که در یک هفته اخیر، در کنار پخش چند نوار ویدیویی در شبکه‌های مجازی از تیرباران شدن افراد غیرنظامی به دست طالبان، گزارش‌هایی هم از جان باختن افراد غیرنظامی زیر شکنجه طالبان و نیز ترور نظامیان پیشین به دست افراد این گروه، در رسانه‌ها منتشر شد.
این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شوند که با شدت‌گیری جنگ در اوکراین، توجه جهان و سازمان‌های مدافع حقوق بشر از افغانستان دور شده است و طالبان با استفاده از این فرصت، موج جدیدی از کشتار را در کشور به راه انداخته‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала