تأثیر تحریم های ضد روسیه بر تولید ناخالص داخلی جهان ارزیابی شد

© Flickr / Shiny ThingsШтаб-квартира Всемирного банка в Вашингтоне
Штаб-квартира Всемирного банка в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.03.2022
رئیس بانک جهانی تأثیر تحریم‌های ضد روسیه بر تولید ناخالص داخلی جهانی را ارزیابی کرد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از واشنگتن پست، دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی معتقد است که تحریم‌ها علیه روسیه تأثیر بیشتری بر تولید ناخالص داخلی جهانی خواهد داشت تا عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی کردن اوکراین.
مالپاس معتقد است: " وضعیت اوکراین منجر به "تاثیر فوری در کوتاه مدت" بر اقتصاد جهانی خواهد شد، من فکر می‌کنم تحریم‌ها علیه روسیه تأثیر بیشتری بر تولید ناخالص داخلی جهانی دارد".
رئیس بانک جهانی، با این حال، خاطرنشان کرد که سایر کشورها می توانند به سرعت پس از توقف عرضه منابع انرژی روسیه و مواد غذایی از فدراسیون روسیه و اوکراین بهبود یابند. به ویژه، به نظر او، بخش کشاورزی سایر کشورها می تواند "طی یک سال یا بیشتر با وضعیت جدید سازگار شوند."
Земля с борта Международной космической станции - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.03.2022
نگرانی غرب از تحریم های ضد روسیه و تهدید آن برای بخش فضایی
گفتنی است در 24 فبروری، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
وزارت دفاع روسیه روز 25 فبروری ، تأکید کرد که نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نداده اند: زیرساخت های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه های نظامی و هوانوردی توسط تسلیحات با دقت بالا از کار افتاده اند. این وزارتخانه اطمینان داد که افراد غیرنظامی در اوکراین در خطر نیست.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала