اشپیگل سه نشانه از کاهش قیمت دالر را نام گرفت

© Sputnik / Natalia Seliverstova / ورود به گالری تصاویرЗнак доллара
Знак доллара - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.03.2022
Telegram
هنریک مولر اقتصاددان، تورم و تحریم روسیه را نشانه‌ های کاهش ارزش دالر می‌ داند.
به گزارش اسپوتنیک، هنریک مولر اقتصاددان، استاد دانشگاه فنی دورتموند، در ستونیا برای اشپیگل گفت: دالر ممکن است به دلیل تورم، اقدامات محدودکننده علیه روسیه و وضعیت بازارها موقعیت خود را به عنوان ارز اصلی جهان از دست بدهد.
به گفته وی، تورم دالر می تواند به طور جدی اعتماد جهان به ارزش پول آمریکا را متزلزل کند. وی یادآور شد که افزایش قیمت ها در ایالات متحده به 8 درصد رسیده است و اکنون توسعه بیشتر وضعیت به اقدامات فدرال رزرو بستگی دارد؛ تحریم های ضد روسیه نیز می تواند بر دالر تاثیر منفی بگذارد.
Президент США Джо   - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 11.03.2022
بایدن عرضه دالر را به روسیه ممنوع کرد
مولر گفت: مهمترین سلاح در زرادخانه تحریم‌ های ضد روسیه، مسدود کردن ذخایر ارزی مسکو در سایر بانک‌ های مرکزی است. چنین قدمی هنوز در مقیاس جامع برداشته نشده است. اگر در نتیجه چنین رفتاری از سوی روسیه مستقل با پول، این نگرانی وجود داشته باشد که واشنگتن هر لحظه ممکن است دارایی های ارزی سایر کشورها را مصادره کند، چنین نقض اعتماد به دالر آسیب جدی خواهد زد.
این اقتصاددان تاکید کرد: وضعیت اوکراین همچنین به سرعت در حال تغییر موازنه قدرت در بازار مالی است که منجر به تشکیل و تقویت بلوک های جدید کشورهای مستقل با بازارهای مالی متلاشی شده برای جایگزینی موسسات مالی جهانی تحت حمایت ایالات متحده می شود و این تغییرات می تواند بر بازار ارز نیز تأثیر بگذارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала