ساخت سپر نامرئی از سوی دانشمندان

© Sputnik / Ilya Pitalev / ورود به گالری تصاویرСотрудники правоохранительных органов во время митинга оппозиции на площади Свободы в Ереване
Сотрудники правоохранительных органов во время митинга оппозиции на площади Свободы в Ереване - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.03.2022
سپر نامرئی از یک آرایه لنز مخصوص برای هدایت بخش عمده‌ای از نور که از جسم یا فردی که پشت آن قرار داردمنعکس می‌شود استفاده می‌کند تا این نور از چشم ناظر دور بماند و به اطراف پخش شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دیلی میل می نویسد، سپری نامرئی توسط استارتاپ "Invisiblity Shield Co" مستقر در لندن ساخته شده است. این سپر از یک آرایه لنز (lens array) ویژه برای هدایت نور استفاده می‌کند و هر جسم یا فردی که پشت آن قرار داشته باشد را نامرئی می‌کند.
تا کنون ۲۵ سپر کاملا کاربردی ساخته شده است و این تیم از شرکت کیک‌استارتر (Kickstarter) که یک شرکت آمریکایی عام‌المنفعه برای کمک به پروژه‌های نوآورانه است، کمک می‌گیرد تا تعداد بیشتری از این سپرهای نامرئی کننده تولید کند.
اولین کشتی جنگی نامرئی ساخت روسیه  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.06.2021
اولین کشتی جنگی نامرئی ساخت روسیه
این تیم توضیح دادند که از عدم پیشرفت در کار نا امید شده بودند و تصمیم گرفتند که بر ساخت یک مورد از میان پروژه‌های مختلف تمرکز کنند. ما بیشمار کار خود را تکرار کردیم، موارد زیادی را آزمایش و شکست‌های زیادی را تجربه کردیم. اما در این راه موفق به توسعه یک فرآیند تولیدی قابل اعتماد و کارآمد شدیم و آن چه که معتقدیم بهترین سپر نامرئی ساخته شده تا کنون است را ایجاد کردیم.
سپر نامرئی از یک آرایه لنز مخصوص برای هدایت بخش عمده‌ای از نور که از جسم یا فردی که پشت آن قرار داردمنعکس می‌شود استفاده می‌کند تا این نور از چشم ناظر دور بماند و به اطراف پخش شود.
محققان توضیح دادند: از آن جا که لنزهای این آرایه به صورت عمودی قرار دارند، نوارهای عمودی نور که توسط سوژه منعکس می‌شود به سرعت پراکنده می‌شود. در مقابل نوری که از پس‌زمینه منعکس می‌شود روشن‌تر و گسترده‌تر است و بنابراین زمانی که از پشت سپر عبور می‌کنند بخش بیشتری از آن دچار شکست نور می‌شود. این بدان معناست که از چشم ناظر، ناحیه‌ای که سوژه در آن قرار دارد، بسته می‌شود.
برای ساخت این سپرها این تیم انواع محتلفی از لنز را با زوایا، عمق و فواصل مختلف آزمایش کردند. به گفته‌ی این تیم، سپرها در زمینه‌های یکنواخت مانند چمن، شاخ‌و برگ، ماسه و آسمان عملکرد بهتری دارند.
این سپرها قیمت بالایی نیز ندارند و در حال حاضر، سپرهایی با ابعاد ۱۲ در ۸ اینچ ۴۹ پوند قیمت دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала