روسیه می‌خواهد فهرست کالاهایکه به روبل معامله می‌شود را گسترش دهد

© Sputnik / Alexander Vilfدبیر کل سازمان ملل متحد در مراسم رژه پیروزی در مسکو شرکت می کند
دبیر کل سازمان ملل متحد در مراسم رژه پیروزی در مسکو شرکت می کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.03.2022
Telegram
سخنگوی کاخ کرملین، گفته است که فهرست کالاهای صادراتی به روبل گسترش می یابد.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفته است که روسیه پیشنهاد رئیس دومای این کشور مبنی بر گسترش فهرست صادرات به روبل روسی را بررسی خواهد کرد.
آقای پسکوف گفت: "این مفکوره که شماری از کشورها علاقه معاملات با پول روسیه را دارند باید رویش کار شود."
به گفته سخنگوی کرملین، درحال حاضر دالر به عنوان ارز زخیره جهان شکست خورده و پول های دیگر نیز به سطح جهانی نیست. به این لحاظ، جایگزین اجتناب ناپذیر گسترش استفاده از ارزهای ملی خواهد بود."
او گفت که دولت روی این امر کار میکند و نیز افزود که چنین اقدام به نفع روسیه است.
پسکوف: هیچ گونه تلاش برای میانجیگری میان روسیه و ترکیه به نتیجه نخواهد رسید - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.03.2022
پسکوف: پرداخت گاز روسیه به روبل به زودی آغاز نخواهد شد
پیش ازاین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشستی با مقام های دولت این کشور اعلام کرد که روسیه از پذیرش پرداخت برای تامین گاز طبیعی به ارزهایی که خود را به خطر انداخته اند، از جمله دالر و یورو، خودداری می کند و به پرداخت به روبل روی می آورد.
رئیس جمهور روسیه گفت، صادرات کالا از روسیه به اتحادیه اروپا و دریافت کالا با ارز آنها بی معنی است؛ پرداخت گاز روسیه به روبل صورت خواهد گرفت.
با این حال،رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که کشورش به عرضه گاز با حجم و قیمت های تعیین شده در قراردادها ادامه خواهد داد، زیرا برای اعتبار خود ارزش قائل است.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала