شکنجه یک داکتر برای بار دوم از سوی جنگجویان گروه طالبان

© @https://twitter.comپرچم طالبان
پرچم طالبان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.04.2022
Telegram
یک داکتر برای بار دوم از سوی گروه طالبان دستگیر و مورد شکنجه قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارسی ایندیپندنت، جنگجویان گروه طالبان برای بار دوم سردار نادری، پزشک و بزرگ قوم بلوچان در ولسوالی کشم بدخشان را دستگیر کرده‌اند.
نزدیکان این پزشک می گویند، که سربازان اداره اطلاعات طالبان چهار روز پیش برای دومین بار سردار نادری را از خانه‌اش در کشم بدخشان دستگیر کردند و به زندان فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان انتقال دادند.
کشتن یک داکتر از سوی طالبان در بغلان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 23.02.2021
کشتن یک داکتر از سوی طالبان در بغلان
به گفته نزدیکان سردار نادری، طالبان او را به اتهام همکاری با جبهه مقاومت بازداشت کرده‌ و او تحت شکنجه است. طالبان اولین بار در روز چهارم ماه قوس ۱۴۰۰، این پزشک را بازداشت و به‌سختی شکنجه کرد؛ حتی او را به درخت بستند و باطوم برقی آزار دادند اما در نهایت او با کمک مردم محلی نجات یافت.سردار نادری که در نتیجه این شکنجه‌ها بیهوشی شده بود، به درمانگاه منتقل شد. خانواده این پزشک می‌گویند: هنگامی که مادرش از دستگیری و شکنجه فرزندش خبردار شد، سکته کرد و جان باخت.

نزدیکان سردار نادری می گویند، که او تنها یک دندانپزشک است اما افراد طالبان که او را بازداشت کرده و ماشینش را نیز با خود برده‌اند، او را متهم کرده‌اند که با جبهه مقاومت ارتباط دارد و با شکنجه کردن می‌خواهند او را وادار کنند که به همکاری با جبهه مقاومت اعتراف کند. طالبان در تازه‌ترین مورد، حسن قانونی، پزشک ارتش حکومت پیشن را در هرات کشتند و پیکرش را آتش زدند. روزانه گزارش‌های بسیاری از بازداشت و شکنجه و نیز قتل نظامیان و غیرنظامیان در افغانستان منتشر می‌شود. بر اساس آخرین آمارها، طالبان از زمان به قدرت رسیدن در افغانستان تا یک ماه پیش، حدود ۴۰۰ نظامی را کشته است؛ اما این آمار واقعی نظامیان بازداشت‌ شده نیست و بسیاری از موارد بازداشت، شکنجه و قتل نظامیان و بستگان این افراد به علت محدودیت‌ها در اطلاع‌رسانی رسانه‌ای نشده‌اند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала