ایران یورش تروریستی هرات را به شدت نکوهش کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.04.2022
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران یورش تروریستی هرات را به شدت نکوهش کرد و نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنان دشمنان امت اسلام هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (یکشنبه) یورش تروریستی عناصر تکفیری به تجمع مردم مظلوم هرات در یک منطقه تفریحی در شهرک جبرییل این شهر که موجب کشته و زخمی شدن جمع کثیری از شهروندان افغانستان شد را به شدت محکوم کرد و ضمن تسلیت به خانواده قربانیان این اقدام تروریستی و مردم عزیز افغانستان، برای خانواده‌های قربانیان صبر و اجر و برای مجروحان و آسیب دیگران شفای عاجل مسئلت کرد و بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با توجه به این حادثه دلخراش، و دیگر حوادث تاسف بار پیشین در این منطقه، ضرورت پذیرش مسئولیت امنیت شهروندان از سوی هیأت حاکمه افغانستان و افزایش مراقبت‌ها و تشدید اقدامات مرتبط با حفاظت از مردم، به ویژه گروه‌های آسیب پذیر قومی و مذهبی را مورد تأکید قرار داد.
هرات  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.04.2022
جزئیات تازه از انفجار در ولایت هرات
خطیب‌زاده در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان در افغانستان با همدلی، همفکری و تشریک مساعی، توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت.
یادآوری می کنیم، که نزدیکای ساعت ۶ بعدازظهر روز جمعه در مسیر بین محله حاج عباس و شهرک جبرییل هرات انفجاری رخ داد که باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان این شهر شد. بر اثر این انفجار ۲۵ نفر زخمی و ۴ تن نیز کشته شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این یورش تروریستی را به دوش گرفت.
در همین حال، امروز هم یک انفجار در سرای شهزاده بازار ارز افغانستان رخ داده که در نتیجه آن نزدیک به شصت نفر زخمی و جان باختند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала