ادامه خرید نفت روسیه از سوی شرکت شل

© Depositphotos / JosekubeБензоколонка, Чехия
Бензоколонка, Чехия - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.04.2022
Telegram
شرکت نفت اروپایی شل به خرید انرژی روسیه ادامه می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه بلومبرگ در 8 اپریل نوشت، که گروه نفت و گاز انگلیس و هالند از شرکت های شل، علیرغم بیانیه عمومی مبنی بر رد نفت روسیه، همچنان به خرید آن ادامه می دهد.
این نشریه خاطرنشان می‌کند، که از دیدگاه شل، بشکه‌ای که تنها 49.99 درصد آن در روسیه و 50.01 درصد از منابع دیگر تولید می‌شود، منشأ روسی ندارد.
Установка для добычи нефти - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.04.2022
هند دو میلیون بشکه نفت از روسیه خرید
این مانور در قلب بازار رو به رشد و غیرشفاف دیزل ترکیبی روسیه و سایر محصولات پالایش شده است، یکی از بسیاری از مواردی که شرکت‌های نفتی و بازرگانان کالا از آن برای تامین امنیت انرژی روسیه به اروپا و در عین حال رضایت افکار عمومی در این مقاله استفاده می‌کنند.
شل در 8 مارچ اعلام کرد، که قصد دارد نفت و گاز روسیه را کنار بگذارد.
گزارش شده است، که این شرکت همه ای پمپ بنزین ها، تولید سوخت جت و روان کننده ها در فدراسیون روسیه را تعطیل خواهد کرد. شل همچنین از شرکت در تمام پروژه های روسیه خودداری کرد.
در 28 فیبروری، مشخص شد که شل قصد دارد مشارکت خود را در پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 خاتمه دهد و از مشارکت با گازپروم و سازمان‌های مرتبط، از جمله 27.5 درصد سهام در کارخانه گاز طبیعی مایع ساخالین-2، 50 درصد سهامدار در Salym Petroleum Development و Gydan Energy Enterprise بیرون شود.
پس از آن که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 24 فیبروری آغاز عملیاتی را برای حفاظت از غیرنظامیان در دونباس اعلام کرد، تعدادی از کشورها تحریم ها را علیه روسیه اعمال کردند. چند روز پیش، به دلیل گلوله باران ارتش اوکراین، اوضاع در منطقه تشدید شد. مقامات جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک از تخلیه ساکنان به خاک روسیه خبر دادند و همچنین برای کمک به مسکو مراجعه کردند. در 21 فیبروی، پوتین فرمانی را امضا کرد که استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала