جلوگیری کشتی های ناوگان دریای سیاه از تخلیه شبه نظامیان از ماریوپل

© Photo / Ministry of Defence of the Russian FederationКорабли Черноморского флота и Каспийской флотилии во время стратегических командно-штабных учений "Кавказ-2016"
Корабли Черноморского флота и Каспийской флотилии во время стратегических командно-штабных учений Кавказ-2016 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.04.2022
Telegram
کشتی‌های ناوگان دریای سیاه روسیه، تلاش برای تخلیه فرماندهان نیروهای نازی‌ اوکراین از ماریوپل را ناکام گذاشتند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که کشتی باری اوکراینی "آپاچی" شبانه تلاش کرد تا به بندر "ماریوپل" که توسط نیروهای ناوگان دریای سیاه از سمت دریا مسدود شده است نفوذ کند تا رهبران گردان‌های ملی اوکراین را از طریق دریا تخلیه کند. به روی این کشتی آتش گشوده شد و تنها پس از این اقدام بود که خدمه کشتی باری موافقت کردند تا به خواسته‌های ملوانان روسی عمل کنند.
وزارت دفاع روسیه این حادثه را یک تلاش ناموفق جدید برای "تخلیه فرماندهان نازی‌های اوکراین" از طریق دریا خواند.
ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص اظهار داشت که شبانه، کشتی باری اوکراینی "آپاچی"، با پرچم مالت در کاروانی از کشتی‌ها از خلیج تاگانروگ تا تنگه کرچ حرکت کرد. در ساعت ۲۲ و ۳۸ دقیقه به وقت مسکو، در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی ماریوپول، این کشتی باری به طور ناگهانی مسیر خود را تغییر داد و سعی کرد به بندر دریایی ماریوپل که توسط ناوگان دریای سیاه از دریا مسدود شده بود نفوذ کند.
وی افزود، برای جلوگیری از حرکت این کشتی، ناوگان دریای سیاه و کشتی های گشت مرزی به روی کشتی "آپاچی" آتش گشودند. بر اثر اصابت مستقیم آتش به شناور، آپاچی در قسمت انتهایی دچار آتش شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала