ایجاد پاسگاه‌های جدید در امتداد خط دیورند در کنر توسط طالبان

© Photoتوافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان در خصوص تعیین حدود مرز دو کشور
توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان در خصوص تعیین حدود مرز دو کشور - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.04.2022
Telegram
مقام‌های قول اردوی خالد بن ولید طالبان در شرق افغانستان تاکید دارد که به دستور وزارت دفاع این گروه، پاسگاه‌های جدید در امتداد خط دیورند در ولسوالی سرکانو ولایت کنر ایجاد خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه اطلاعات روز نگاشته است که مولوی وحیدالله محمدی، سخن‌گوی این قول اردو تاکید ارد که که هدف از ایجاد این پاسگاه‌ها، جلوگیری از "فعالیت مخرب" در منطقه و تامین امنیت مردم است. به گفته‌ی او، احداث این پاسگاه‌ها به‌زودی آغاز خواهد شد.
حدود سه ماه پیش نیز طالبان در شماری از ولسوالی‌های کنر، 32 پاسگاه جدید در امتداد خط دیورند ایجاد کرده بودند. ساکنان کنر از این اقدام طالبان استقبال می‌کنند.
اهداف زرادخانه هستوی پاکستان  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.04.2022
پاکستان از آزمایش موفق موشک بالستیک "شاهین 3" خبر داد
مناطق مرزی افغانستان در کنر بارها هدف حملات راکتی نظامیان پاکستان قرار گرفته است. پاکستانی‌ها ادعا دارند که در این منطقه طالبان پاکستانی حضور دارند.
گفتنی است که افغانستان از سال‌‌ها به‌این‌سو با پاکستان مناقشه مرزی نیز دارد.
افغانستان خط مرزی دیورند را به‌رسمیت نمی‌شناسد و آن‌را فرضی می‌داند. طالبان هم در حالی که روابط نزدیکی با پاکستان دارند، اخیرا دچار تنش مرزی با پاکستان شده‌اند. نیروهای طالبان چندی پیش حصارهای مرزی پاکستان را تخریب کرده و از ایجاد دوباره‌ی آن به پاکستانی‌ها هشدار داده بودند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала