زمان اولین خورشیدگرفتگی سال 2022 معلوم شد

© AP Photo / Julio CortezЧастичное солнечное затмение за облаками в США
Частичное солнечное затмение за облаками в США - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.04.2022
Telegram
اولین خورشیدگرفتگی سال 2022 کمتر از یک ماه دیگر رخ می‌دهد. این اتفاق نجومی در بخش‌هایی از قطب جنوب، ناحیه جنوبی آمریکای جنوبی و اقیانوس‌های آرام و اطلس قابل رویت خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "ایسنا"، اولین خورشیدگرفتگی سال 2022 در روز 30 آپریل در بخش‌هایی از قطب جنوب، ناحیه جنوبی آمریکای جنوبی و اقیانوس‌های آرام و اطلس قابل رویت خواهد بود. این یک خورشیدگرفتگی جزئی است و از افغانستان قابل رویت نخواهد بود
این خورشیدگرفتگی در ساعت 14:45 به وقت منطقه زمانی شرقی آغاز می‌شود و در 16:41 به وقت منطقه زمانی شرقی به اوج خود می‌رسد و در ساعت 18:37 به پایان می‌رسد.
خورشیدگرفتگی زمانی رخ می‌دهد که ماه بین زمین و خورشید قرار می‌گیرد. در این حالت بخشی از خورشید از دید ناظران پنهان می‌شود. در طول خورشیدگرفتگی جزئی این ماه، حداکثر 54 درصد از خورشید توسط ماه پنهان خواهد شد.
این اولین مورد از دو خورشیدگرفتگی جزئی در سال 2022 خواهد بود. دومین خورشیدگرفتگی در روز 25 اکتبر رخ خواهد داد و پس از آن تا سال 2023 دیگر شاهد خورشیدگرفتگی کاملی نخواهیم بود. اگرچه یک ماه‌گرفتگی کامل این ماه در روز 16 می رخ خواهد داد.
باید خاطرنشان کرد که هنگام مشاهده خورشیدگرفتگی حتما باید از عینک‌های محافظ استفاده شود. زیرا تشعشعات خورشید می‌تواند به شبکیه چشم آسیب‌های جبران ناپذیری برساند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала