پاسپورت افغانستان بازهم بی‌اعتبارترین پاسپورت جهان شناخته شد

© Sputnik / Pouyaپاسپورت جمهوری اسلامی افغانستان
پاسپورت جمهوری اسلامی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.04.2022
Telegram
پاسپورت افغانستان بر اساس گزارش "شاخص پاسپورت هنلی" که همه ساله فهرست اعتبار پاسپورت کشورهای جهان را رده بندی می‌کند، در ردهٔ آخر قرار گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، مؤسسه هنلی، همه‌ساله اعتبار پاسپورت‌های جهان را در وب‌سایت خود رده‌بندی می‌کند بربنیاد درجه‌بندی اعتبار پاسپورت‌های جهان در سال 2022، پاسپورت افغانستان بی‌اعتبارترین پاسپورت دنیا شناخته شد.
جاپان و سینگاپور براساس رده‌بندی سال 2022 شاخص پاسپورت هنلی در جایگاه با اعتبارترین پاسپورت‌های جهان امسال قرار گرفته اند.
طبق این گزارش در حال حاضر با پاسپورت افغانستان تنها میتوان به 26 کشور جهان بدون ویزه سفر کرد
پس از افغانستان پاسپورت‌های عراق، سوریه و پاکستان در جمع بی‌اعتبارترین پاسپورت‌های 2022 شامل شده اند.
پاسپورت افغانستان که سال 2020 با اعتبارتر از پاسپورت‌های عراق، سوریه و پاکستان بود، اکنون در اخیر این جدول قرار گرفته است.
براساس این فهرست، دارندگان پاسپورت جاپان می توانند به 192 کشور و قلمرو جهان بدون ویزه سفر کنند، در حالی که دارندگان پاسپورت افغانستان، اجازه سفر بدون ویزه به 26 کشور و قلمرو را دارند.
پاسپورت ایالات متحده امریکا در ردۀ هفتم این فهرست قرار گرفته است و شهروندان امریکایی می‌توانند به 185 کشور و قلمرو جهان بدون ویزه سفر کنند.
براساس گزارش نهاد هنلی، افزایش اعتبار پاسپورت کشورهای آسیایی، فرصت رشد اقتصادی را در این کشورها افزایش می دهد.
نهاد شاخص پاسپورت هنلی برای انتخاب میزان اعتبار پاسپورت، رده‌بندی کشورها را بر اساس اطلاعات ارایه شده توسط "انجمن جهانی ترانسپورت هوایی" تهیه می کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала