عربستان به آمریکا پشت کرد و به روسیه پیوست

© Sputnik / Vitaly PodvitskiСаудовская Аравия примкнула к России
Саудовская Аравия примкнула к России - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.04.2022
Telegram
رای الیوم نوشت: عربستان سعودی تصمیم گرفته است با رو گشتاندن از ایالات متحده آمریکا به اتحادیه روسیه و چین بپیوندد.
به گزارش اسپوتنیک، خالد الجاوسی در مقاله ای برای روزنامه انگلیسی رای الیوم این احتمال داد که عربستان سعودی تصمیم گرفته است به ایالات متحده پشت کند و به اتحادی جدید بین روسیه و چین بپیوندد.
به نظر وی، رهبران کشورهای خلیج فارس شروع به درک این موضوع کردند که نفوذ آمریکا در جهان رو به کاهش است، در حالی که مسکو و پکن، برعکس، در حال افزایش نفوذ و قدرت خود هستند.
الجوسی در ادامه گفت: "بن سلمان ممکن است تصمیم گرفته باشد به ایالات متحده آمریکا که 80 سال متحد استراتژیک عربستان سعودی بوده است، پشت کند و به اتحاد جدید روسیه و چین که نشان دهنده یک تغییر اساسی نه تنها در منطقه خلیج فارس، بلکه در سراسر خاورمیانه است، بپیوندد".
این روزنامه نگار خاطر نشان کرده که روابط بین ریاض و واشنگتن در دوران جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که از آغاز به قدرت رسیدن بار ها عدم تمایل خود برای همکاری با ولیعهد محمد بن سلمان آل سعود را بیان داشته است، بدتر شد. وی به ویژه درخواست رهبر آمریکا برای افزایش تولید نفت برای کاهش قیمت ها در شرایط تحریم های غرب علیه مسکو را به دلیل عملیات نظامی در اوکراین رد کرد.
نویسنده این مقاله در اخیر می‌گوید: "عربستان سعودی زمانی یک چرخش سیاسی به سمت چین را آغاز کرد که ایالات متحده آمریکا این‌کشور را متهم به نقض حقوق بشر و قتل روزنامه‌نگار جمال خاشقجی کرد".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала