کشف شش گونه جدید قورباغه در مکزیک

© Photo / Conservation InternationalУченым удалось открыть новые виды животных в тропиках Суринама
Ученым удалось открыть новые виды животных в тропиках Суринама - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.04.2022
Telegram
شش قورباغه که از کوچک‌ترین قورباغه‌های جهان هستند، به تازگی در مکزیک کشف شده‌اند که برخی از آنها حتی کوچک‌تر از یک سکه کوچک هستند.
شش گونه جدید از قورباغه‌ها که برخی از آنها کوچک‌تر از دو سانتی‌متر هستند، توسط دانشمندان در مکزیک شناسایی شده‌اند.
دانشمندانی که به شناسایی این شش گونه جدید از جنس "کراگاستور"(Craugastor) کمک کردند، می‌گویند که باید آنها را به عنوان در معرض خطر انقراض طبقه‌بندی کرد و خواستار محافظت بهتر و بیشتر از آنها شدند.
این قورباغه های مینیاتوری در زیستگاه‌های مختلف مکزیک مشاهده شده‌اند و شباهت زیادی به سایر اقوام نزدیک خود دارند.
دانشمندان بخش دوزیستان و خزندگان موزیم تاریخ طبیعی که در کشف این شش گونه نقش به سزایی داشته اند، می‌گویند پس از یک وقفه 12 ساله ما توانستیم برخی از روابط این گونه‌ها را در این گروه درک کنیم
این شش گونه به دلیل الگوی رنگی بدن خود و همچنین منطقه محلی خود نامگذاری شدند.
متخصصان گفته اند انتخاب یک گونه مورد علاقه دشوار است، اما آنها گونه "C. cueyatl" را به دلیل نام‌گذاری آن از روی یک کلمه متعلق به تمدن آزتک بیشتر دوست دارند. دانشمندان خاطرنشان کردند که به این ترتیب آنها "تاریخ غنی و عمیق" دره مکزیک را گرامی داشتند.
کوچکترین گونه‌ای که کشف شده، طول جنس نر آن فقط 13 میلی‌متر است که احتمالا کوچکترین قورباغه در مکزیک است.
گونه دیگر، C. portilloensis، حتی کوچکتر است و فقط بیش از 11 میلی متر طول دارد. اما کارشناسان به این نتیجه رسیدند که نمونه هایی که مورد مطالعه قرار گرفتند متعلق به حیوانات جوان هستند و در بزرگسالی باید به اندازه بزرگتری برسند.
کشف جدید تعداد گونه های شناخته شده Craugastorدر مکزیک را به 12 گونه افزایش می دهد. مطالعه آنها به دانشمندان اجازه می دهد تا درک بهتری از دلیل کوچک شدن قورباغه ها داشته باشند.
این موجودات با تهدیداتی از جمله آسیب به زیستگاه و "کیتریدیومیکوزیس" که یک بیماری قارچی است که جمعیت دوزیستان را در سراسر جهان از بین می‌برد، روبرو هستند.
محققان می‌گویند که هر 6 قورباغه تازه کشف شده باید به عنوان در خطر انقراض طبقه‌بندی شوند یا در فهرست "کمبود اطلاعات" قرار بگیرند تا وضعیت آنها در آینده بهتر ارزیابی شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала