تشخیص سرطان پوست با آزمایش خون

© Fotolia / AngellodecoПробирка с кровью в лаборатории
Пробирка с кровью в лаборатории  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 21.04.2022
Telegram
محققین دانشگاه میشیگان به راهی برای تشخیص سرطان پوست از طریق آزمایش خون دست یافتند.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مقاله منتشر شده در مجله Advanced NanoBiomed Research، محققان دانشگاه میشیگان راهی برای تشخیص سرطان پوست (ملانوم) از طریق آزمایش خون ایجاد کرده‌اند.
امروزه از روش‌های تهاجمی بیوپسی پوست برای تشخیص سرطان پوست استفاده می‌شود. دستگاه OncoBean امکان تشخیص سلول‌های تومور را در گردش خون فراهم می‌کند. این آزمایش نه تنها برای تشخیص ملانوم، بلکه برای نظارت بر وجود سلول‌های سرطانی بعد از عمل نیز قابل استفاده است.
به گفته توسعه دهندگان OncoBean، این اولین تجزیه و تحلیل جامع CTC‌ها با استفاده از سیستم‌های میکروفلوئیدی است که شامل تشخیص تغییرات در تعداد سلول‌های تومور و بیان ژن نیز می‌شود.
Мужчина на приеме у врача - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.04.2022
تشخیص سرطان پروستات در مراحل اولیه
ملانوم خطرناک‌ترین نوع سرطان پوست است که می‌تواند در هر قسمتی از پوست بدن و یا اطراف خال‌های پوستی به وجود بیاید. ملانوم همچنین می‌تواند در چشم‌ها و به ندرت در داخل بدن مثلا بینی یا گلو تشکیل شود. این نوع سرطان در نتیجه تکثیر خارج از کنترل ملانوسیت‌ها (سلول‌های رنگدانه‌ای پوست) تشکیل می‌شود و در نتیجه به طور معمول به رنگ مشکی یا قهوه‌ای دیده می‌شود هر چند ممکن است رنگ‌های دیگری همچون قرمز یا سفید هم داشته باشد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала