کاهش 126 میلیارد دالری ارزش تسلا در یک روز

© AFP 2022 / FABRICE COFFRINI Visitor are seen at the booth of US electric carmaker Tesla Motors, during the press day of the Geneva Car Show on March 4, 2015 in Geneva
Visitor are seen at the booth of US electric carmaker Tesla Motors, during the press day of the Geneva Car Show on March 4, 2015 in Geneva - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.04.2022
Telegram
ایلان ماسک در مذاکره با هیات مدیره توییتر پیروز شد و این شبکه اجتماعی را تصاحب خواهد کرد، اما این خبر چندان برای سهام‌داران تسلا خوشایند نبود چرا که آن‌ها نگران نحوه تامین بودجه لازم برای این قرارداد هستند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، همین نگرانی باعث شده که ارزش سهام تسلا در یک روز 12 درصد کاهش پیدا کند.
این کاهش 12 درصدی قیمت سهام، در مجموع کاهش 126 میلیارد دالری ارزش بازار تسلا را در پی داشت. البته این اولین کاهش قیمت سهام تسلا در هفته‌های اخیر محسوب نمی‌شود. در حقیقت با ریزش اخیر، از تاریخ 4 اپریل یعنی زمانی که ایلان ماسک به بزرگترین سهام‌دار توییتر تبدیل شد، سهام تسلا تقریبا 23 درصد سقوط کرده است.
یکی از بزرگترین افرادی که از این کاهش ارزش سهام ضرر می‌کند، خود ایلان ماسک است. ماسک که 17 درصد سهام این موترساز را در اختیار دارد، نزدیک به 40 میلیارد دالر ضرر کرده؛ یعنی چیزی نزدیک به دو برابر سهمی که می‌خواهد شخصا برای خرید توییتر بپردازند.
Предприниматель Илон Маск - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.04.2022
ماسک توییتر را خرید
ماسک طی یک قرارداد 44 میلیارد دالری این شبکه اجتماعی محبوب را تصاحب می‌کند، هرچند خودش شخصا 21 میلیارد دالر هزینه این قرارداد را می‌پردازد. با این وجود، ثروتمندترین فرد جهان نگفته چگونه می‌خواهد چنین کاری را انجام دهد و از آنجایی که اکثر ثروت ماسک در قالب سهام است، بسیاری احتمال فروش سهام تسلا برای تامین هزینه قرارداد مذکور را مطرح می‌کنند.
در حالت کلی انتظار می‌رود تا زمانی که ماسک درباره نحوه تامین سرمایه لازم برای خرید توییتر شفاف‌سازی نکند، آینده سهام تسلا در هاله‌ای از ابهام باقی بماند و با نوسان روبه‌رو شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала