سپاسگزاری زلنسکی از کندک نازی "آزوف"

© AP Photo / Ukrainian Presidential Press Office Президент Украины Владимир Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.05.2022
Telegram
رئیس جمهور اوکراین در گفت وگو با یک شبکه یونانی اظهار داشت که وی از کندک آزوف و دیگر داوطلبان، هر جا که باشند ممنون است.
به گزارش اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در گفتگو با شبکه تلویزیونی ERT یونان گفت که از کندک نازی های آزوف ( که علیه این گروه پرونده جنایی آغاز شده است) و سایر "داوطلبان"، هر جا که باشند، سپاسگزار است و در عین حال ابراز عقیده کرد که در اوکراین جایی برای " رادیکالیسم" نیست.
رئیس جمهوری اوکراین با تقدیر از پیوستن داوطلبان مردمی به ویژه کندک آزوف به ارتش، گفت: قدرت ارتش اوکراین در سال 2014 در سطح کنونی نبود.
وی با بیان اینکه رادیکالیسم در اوکراین جایی ندارد، گفت: از سال 2014، داوطلبانی از سراسر کشور با هم متحد شدند تا از اوکراین دفاع کنند زیرا در آن زمان قدرت ارتش به اندازه اکنئن نبود.
زلنسکی در عین حال، بین آن بخش از کندک آزوف که متشکل از داوطلبان است و بخشی که از ارتش این کشور است، تفاوت قائل شد و افزود: اعضای کندک آزوف در ارتش اوکراین، افسران آموزش دیده کشور هستند.
وی از رفتن برخی داوطلبان کندک آزوف به حوزه سیاسی و از تصمیم برخی دیگر برای پیوستن به ارتش اوکراین خبر داد و گفت: نیرو های آزوف تنها داوطلبان دفاع از ماریوپل نیستند و سربازان حرفه ای ارتش هم در این مبارزه حضور دارند.
به گفته زلنسکی برخی از این نیرو ها که در آغاز جنگ داوطلب بودند وارد سیاست شدند و در آنجا ماندند. کسانی که تصمیم به ادامه خدمت در نیروهای مسلح اوکراین گرفتند، نظامی شدند و بخشی از نیروهای مسلح اوکراین هستند. اینها دو چیز متفاوت هستند."
رئیس جمهوری اوکراین تصریح کرد: اگر در جایی از اوکراین هم رادیکالیسم دیده می شود میزان آن بسیار کمتر از دیگر کشورهاست و دولت با آن برخورد می کند.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала