هدف آمریکا از "تزریق پایگاه‌ها در اروپا" افشا شد

Флаг США - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.05.2022
Telegram
یک کارشناس ایتالیایی معتقد است که هم افزایی اقتصادی بین روسیه و اروپا یک بلوک قاره‌ای ایجاد می‌کند که قدرت‌های دریایی (یعنی بریتانیا و آمریکا) مانند طاعون از آن می‌ترسند.
به گزارش اسپوتنیک، رینو کامیلری نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی در مقاله ای برای "Nicola Porro" نوشت: ایالات متحده می خواهد به هدف اصلی خود " ایجاد شکاف عمیقی بین اتحادیه اروپا و روسیه" دست یابد.
به گفته نویسنده، اروپای "مملو از پایگاه‌های نظامی آمریکا" به زودی خرید گاز شیل آمریکا را که از طریق شکستگی هیدرولیکی تولید و از طریق دریا حمل می‌شود، آغاز خواهد کرد. او اهداف واشنگتن را فاش کرد: "ایالات متحده نمی تواند انرژی را با قیمت رقابتی عرضه کند، اما این کشور گرز چوبی بزرگی را در اختیار دارد."
این کارشناس به عنوان نمونه از مطالعه روزنامه نگار Gianandrea Gaianiنام می‌برد که از تمایل ایالات متحده برای ایجاد شکاف بین روسیه و اروپا صحبت می کند. نویسنده خاطرنشان کرد: تصادفی نیست که واشنگتن دو ماه پس از اتمام ساخت خط لوله جدید گاز نورد استریم 2 زنگ خطر درگیری قریب الوقوع در اوکراین را به صدا درآورد.
وی یادآور شد که در سال 2014، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا از متحدان اروپایی خواست دیگر گاز روسیه را نخرند و از ایالات متحده گاز دریافت کنند. در همان سال به دلیل فشارهای آمریکا بر بلغارستان، ساخت خط لوله مهم گاز دیگری به نام "جریان جنوبی" متوقف شد.
در این مقاله آمده است: "هم افزایی اقتصادی بین روسیه و اروپا یک بلوک قاره‌ای ایجاد می‌کند که قدرت‌های دریایی (یعنی بریتانیا و ایالات متحده) مانند طاعون از آن می‌ترسند."
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала