پوتین: شک نداریم که عملیات ویژه اوکراین به نتایجی دست خواهد یافت

© Sputnik / Evgeny Biyatov / ورود به گالری تصاویرولادیمیر پوتین
ولادیمیر پوتین - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.05.2022
Telegram
رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که عملیات نظامی ویژه در اوکراین به نتایجی دست خواهد یافت و در آن هیچ شکی موجود نیست.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: اگر حداقل یک فرصت برای حل مسالمت آمیز مسئله اوکراین وجود داشت، روسیه از آن استفاده می کرد.
رئیس جمهور روسیه در روز پیروزی با آرتیوم ژوگا، پدر ولادیمیر ژوگا، فرمانده کندک اسپارتا که در دونباس جان باخت، ملاقات کرد. رئیس جمهور به آرتیوم ژوگا؛ مدال ستاره قهرمان روسیه راکه پس از مرگ پسرش به وی اعطا شده بود اهدا کرد.
ولادیمیر پوتین دراین دیدار گفت: عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در حال انجام است و شکی نیست که نتایجی حاصل خواهد شد و تاکید کرد که اگر حداقل یک فرصت برای حل بحران دونباس از راه های مسالمت آمیز وجود می داشت، روسیه آن را از دست نمی دادد.
وی افزود: "سربازان ما شجاعانه، قهرمانانه، حرفه ای می جنگند."
رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: "همه طرح های برنامه ریزی شده در حال انجام است، نتیجه حاصل خواهد شد. در این مورد تردیدی وجود ندارد."
پوتین خطاب به ژوگا افزود: روز پیروزی بر شما و با مدال قهرمانی پسرتان مبارک باد.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ولادیمیر ژوگا "زندگی خود را درخشان و زیبا سپریکرد و مانند یک قهرمان برای نجات زنان، کودکان و هموطنان خود سر سپرد وبه معنای واقعی کلمه جان خود را برای میهن فدا کرد.
رئیس جمهور روسیه گفت: "از یک طرف تسلیت می گویم که پسر شما دیگر در بین ما نیست، اما از طرف دیگر به شما تبریک می گویم که چنین پسری را تربیت کرده اید. در واقع یک قهرمان واقعی".
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала