Стадион Зенит-Арена в Санкт-Петербург - اسپوتنیک افغانستان, 1920
ورزش
تازه های ورزش افغانستان و جهان

ستاره سیتی، فرشتۀ نجات یک کودک اوتیسم شد

© REUTERSManchester City, Etihad Stadyumu
Manchester City, Etihad Stadyumu - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.06.2022
Telegram
در جشن قهرمانی منچسترسیتی و هنگامی که هواداران داخل چمن ورزشگاه اتحاد شده بودند، ژائو کانسلو از یک کودک اوتیسم که از پدرش جدا شده بود و خطر زیر پا شدن وی را تهدید می‌کرد، مراقبت کرد و مانع آسیب رسیدن به وی شد.
به گزارش اسپوتنیک، پس از پیروزی دراماتیک منچسترسیتی برابر استون ویلا و قهرمانی این تیم در لیگ برتر فوتبال انگلیس، هواداران در اوج شادی وارد چمن ورزشگاه اتحاد شدند و در کنار ستاره‌های تیم شان به جشن و پایکوبی پرداختند.
در این میان ژائو کانسلو از جدا از دیگر ستاره‌های سیتی، به مراقبت از یک کودک پرداخت و جان وی را نجات داد. اولی یک کودک 10 ساله اوتیسم، با پدرش در مسابقه حضور داشت و پس از سوت پایان بازی با پدرش داخل زمین شد اما در بیر و بار هواداران از پدرش جدا شد.
این کودک که خطر زیر پا شدن و آسیب شدید متوجه‌اش بود، تا بازگشت پدرش از سوی کانسلو مراقبت شد و این بازیکن پرتگالی بی‌توجه به جشن قهرمانی از اولی گوردون 10 ساله مواظبت کرد.
لورن گوردون مادر اولی این موضوع را در گفت‌وگویی با ویب سایت باشگاه منچسترستی مطرح کرده و می‌گوید که واژۀ برای تشکری از کانسلو ندارد.
او در این مورد گفت:" اولی مبتلا به اوتیسم است و از خطرات یا چیز دیگری آگاه نیست، بنابراین هیجان زده شد و شروع به دویدن کرد. من در تلویزیون تماشا داشتم و دیدم که شوهرم تنها است و این مرا نگران کرد."
لورن افزود:" در حالی که او ( کانسلو)باید با فریاد زدن و در جشن پیروزی خود می‌دوید، اما در عوض به مراقبت از یک پسر بچه وقتش صرف کرد. او به مراقبتی از پسری پرداخت که هیچ ارتباطی همراهش نداشت. فکر نمی‌کنم کلماتی برای تشکر از کانسلو وجود داشته باشد."
این رفتار کانسلو مورد توجه زیادی در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و همه از وی به عنوان انسان مهربان تمجید کرده‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала