تیراندازی در مرز تاجیکستان قزقیزستان

© Sputnik / ورود به گالری تصاویرВоеннослужащие и сотрудники полиции Киргизии в районе села Кок-Таш на границе между Киргизией и Таджикистаном
Военнослужащие и сотрудники полиции Киргизии в районе села Кок-Таш на границе между Киргизией и Таджикистаном - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.06.2022
Telegram
مرزبانان تاجیکستان – قرقیزستان بار دیگر به سوی یکدیگر تیراندازی کردند.
به گزارش اسپوتنیک، مقامات قرقیزستانی اعلام کردند، تیراندازی در منطقه بولک-باشی متعلق به حوزه باتکن در مرز این کشور با تاجیکستان رخ داده است.
مرزبانان دو طرف بلافاصله در مواضع جنگی قرار گرفتند. نماینده مرزی جمهوری قرقیزستان در منطقه باتکن و نماینده مرزی جمهوری تاجیکستان در منطقه سغد گفتگوهای تلفنی انجام دادند.
مرکز مطبوعاتی قرقیزستان اعلام کرد روسای کندک های مرزی طرفین عازم محل حادثه شدند اما در ساعت 07:50 به وقت محلی طرف تاجیکستان مجدداً با استفاده از نارنجک انداز و خمپاره درگیری را آغاز کرد و در ساعت 08:10 تیراندازی متوقف شد.
این منبع افزود: نمایندگان بیشکک و دوشنبه برای کشف علل این حادثه و جلوگیری از تشدید اوضاع با یکدیگر دیدار کردند.
تا ساعت 08:40 وضعیت در بخش مرز قرقیزستان و تاجیکستان را متشنج توصیف شده است.
مرز قرقیزستان و تاجیکستان به طور دوره ای به منطقه درگیری بین ساکنان محلی و مرزبانان دو کشور تبدیل می شود. دلیل این امر مناطق غیرمحدود است که در آن تعیین مرز بین دولت ها غیرممکن است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала