شکاف در اتحادیه اروپا بر سر مسئله "پیروزی" اوکراین

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرشکاف در اتحادیه اروپا بر سر مسئله "پیروزی" اوکراین
شکاف در اتحادیه اروپا بر سر مسئله پیروزی اوکراین  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.06.2022
Telegram
کشورهای اتحادیه اروپا در مورد احتمال "پیروزی" اوکراین بر روسیه اختلاف نظر دارند.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز می‌نویسد: رهبران اتحادیه اروپا در مورد اینکه آیا اوکراین باید بر روسیه "پیروز شود" و به ویژه در مورد دادن موضع نامزدی اتحادیه اروپا به این کشور و همچنین تسریع در تامین تسلیحات به کی‌یف، اختلاف نظر دارند
همانطور که نویسندگان این نشریه اشاره می کنند، این اختلاف نظر به عدم تمایل برخی کشور ها به "تحقیر روسیه" و اجازه دادن به کشورهای ناتو برای دخالت در درگیری های اوکراین مرتبط است.
در گزارش آمده است، گرچه سیاستمداران اروپایی عدم تمایل خود برای متوقف کردن اقدامات مقامات روسیه در اوکراین را پنهان نمی کنند، آنها همچنین در مورد اینکه آیا این امر به معنای پیروزی کی‌یف باشد نیز چیزی نمی گویند.
به طور خاص، سیاستمداران اروپایی حدس می‌زنند که آیا توافق آتش بس برای هر دو طرف قابل قبول است یا خیر؟ حداقل، مذاکرات صلح بین مسکو و کی‌یف هنوز موفقیت آمیز نبوده است.
نویسندگان این گزارش می گویند: "تعداد کمی از مردم [در اروپا] باور دارند که جنگ به پایان خود نزدیک شده است، و هر یک از طرفین در شرف شکست است، اگرچه اقتصاد روسیه و اوکراین به گونه مساوی متقبل زیان شده اند.
به همین دلیل، اروپایی ها انتظار دارند که درگیری ادامه خواهد یافت و تا زمانی که ارتش های دو کشور در درگیری گرفتار نشوند یا تا زمانی که یک طرف مزیت قاطعی نداشته باشد، هیچ یک از طرفین حاضر به گفتگوهای صلح نخواهد بود.
پیشترنشریه‌ی فرانسوی AgoraVox در گزارشی نوشت: کشور های غرب موضع خود را در مورد آنچه در اوکراین اتفاق می افتد تغییر داده اند و آماده اند که کی‌یف را وادار کنند به دادن امتیازات ارضی به خاطر حل و فصل دیپلماتیک روابط با مسکو کنند.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала