پرتاب چهار راکت کالیبر از دریای سیاه به سمت اهداف زمینی اوکراین + ویدیو

Telegram
وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه، 19 جون، ویدیویی از پرتاب راکت‌های کالیبر از یک ناوچه ناوگان دریای سیاه به سمت زیرساخت‌های نظامی اوکراین را منتشر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در این ویدیو نشان داده می‌شود که چگونه چهار راکت کروز پشت سر هم از روی کشتی به اهداف زمینی تعیین شده پرتاب می‌شوند.
اوایل روز یکشنبه، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که کالیبر حین برگزاری نشست کاری فرماندهان گروه عملیاتی - راهبردی نیروهای "اسکندریه" به پست فرماندهی نیروهای اوکراینی در نزدیکی روستای شیروکایا داچا استان دنپروپتروفسک اصابت کرد. در نتیجه این حمله، بیش از 50 جنرال و افسر نیروهای مسلح اوکراین، از جمله ستاد کل، فرماندهی گروه سربازان کاخوفکا، نیروهای حمله هوایی و تشکیلاتی که در جهت نیکولایف و زاپوروژیه فعالیت می‌کردند، کشته شدند.
گفتنی است، روسیه بامداد روز 24 فبروری با صدور فرمان پوتین عملیات ویژه نظامی خود را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد. رئیس‌جمهور روسیه هدف از این عملیات را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند" توصیف کرد.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است که نیروهای مسلح روسیه تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را مورد هدف قرار می دهد و غیرنظامیان را هیچ خطری تهدید نمی‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала