پنتاگون خلبانان افغان را که به آمریکا گریخته اند برای اوکراین استخدام می‌کند

CC BY-SA 2.0 / Mariordo59 / Aerial view of the Pentagon, Arlington, VAعلاقمندی نیروی ویژه امریکا به سلاح روسی
علاقمندی نیروی ویژه امریکا به سلاح روسی  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 29.08.2022
Telegram
پنتاگون قصد دارد خلبانان افغان را که یک سال پیش به آمریکا فرار کرده بودند، برای اوکراین استخدام کند. گفته می‌شود که آموزش آنها در کالیفرنیا در حال اجراست.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع نظامی-دیپلماتیک به خبرنگاران گفت، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) خلبانان افغان را که یک سال پیش به آمریکا فرار کرده بودند، برای اوکراین استخدام می‌کند و آموزش آنها در کالیفرنیا در حال اجراست.
این منبع توضیح داد: همان‌طور که می‌دانیم، پنتاگون خلبانان سابق افغان هواپیماهای آموزشی جنگی را که یک سال پیش به آمریکا فرار کرده بودند به همراه آمریکایی‌ها برای اوکراین استخدام کرده است. آموزش آنها در حال حاضر در کالیفرنیا آغاز شده و قرار است پس از پایان دوره آموزشی‌شان، همه آنها از طریق لهستان به اوکراین اعزام ‌شوند.
این منبع افزود: این اقدام نه تنها در رابطه با خلبانان سابق بلکه در رابطه با دیگر اتباع افغانی که در واحدهای نیروهای ویژه خدمت کرده بودند، اجرا می‌شود و به آنها پیشنهاد داده شده تا دوره‌های آموزشی را سپری کرده و در اوکراین قرارداد امضا کنند.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала