متقی: تأمین امنیت از دستاورد های ماست؛ داعش انتقام شکست‌هایش را از مردم می‌گیرد

© Twitter account of GMICafghanistanمولوی امیرخان متقی
مولوی امیرخان متقی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.10.2022
Telegram
سرپرست وزارت خارجه‌ طالبان گفته است: "دست‌آوردهای خوب زیادی داریم که غرب به آن‌ها نگاهی مثبت ندارد و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. باید برای تعامل مثبت و پیشرفت با یک‌دیگر، راهکاری مشخص داشته باشیم."
به گزارش اسپوتنیک، عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان شب گذشته(11 میزان) با نشر اعلامیه‌ی گفته مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه با توماس نیکلاسن نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان دیدار کرده است.

نیکلاسن در این دیدار حمله به مرکز آموزشی کاج در غرب کابل را محکوم کرده و آن را حمله به افغان‌ها خوانده است.

او گفته: اتحادیه اروپا، امریکا و شرکای آنها اکنون به این نتیجه رسیده اند که کمک‌های بشردوستانه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی افغانستان را حل کند، باید کارهای توسعه‌یی انجام شود.

نماینده اروپا با اشاره به تحریم‌های وارده بر افغانستان گفته که افغان‌ها نباید به طور دسته جمعی مجازات شوند، زیرا این اقدام به صلح و مبارزه با ناامنی و دست‌آوردها آسیب می‌رساند.

متقی هم در این دیدار گفته اکنون داعش و سایر گروه‌های مشابه در افغانستان سخت مغلوب شده اند، توانایی مقاومت و حمله را از دست داده اند، لذا بالای مردم بی‌دفاع حمله می‌کنند.

او پایان درگیری و تأمین امنیت را یکی از دست‌آوردهای طالبان دانسته و تاکید کرده که جهان باید واقعیت‌های موجود افغانستان را درک کرده و در پرتو آن به تعامل با امارت اسلامی ادامه دهند.

آقای متقی گفته که دست‌آوردهای خوب زیادی داریم که غرب به آنها نگاهی مثبت ندارد و نباید آنها را نادیده گرفت و باید برای تعامل مثبت و پیشرفت با یکدیگر، راهکاری مشخص داشته باشیم.

این دیدار و گفته‌ها درحالی انجام و مطرح می‌شوند که صبح جمعه گذشته مرکز آموزشی کاج در غرب مورد حمله انفجار قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از 100 کشته و زخمی شدند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала