بایدن درمورد سخنان پوتین مبنی بر تسلیحات هستوی ابراز نظر کرد

© AP Photo / Steven Senneجو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا
جو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.10.2022
Telegram
رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده امریکا گفته است که اشاره‌های مستمر ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه به تسلیحات هستوی در تضاد با ادعای عدم تمایل به استفاده از این سلاح ها است.
به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور فدراسیون روسیه در جلسه عمومی کلوب گفتگوی والدای اظهار داشت که مسکو نیازی به حمله هستوی در اوکراین ندارد. پوتین از کسانی که ادعا می کنند ممکن است فدراسیون روسیه از تسلیحات هستوی استفاده کند، خواست دکترین نظامی روسیه را بخوانند.
بایدن در مصاحبه با نیوزنیشن گفت "من فکر می کنم اگر او چنین مقاصدی ندارد، چرا به صحبت در مورد آن ادامه می دهد؟ چرا او در مورد امکان استفاده از تسلیحات هستوی تاکتیکی صحبت می کند. او در رویکرد خود در این زمینه بسیار خطرناک بود. او می تواند همه اینها را هنگام خروج از اوکراین تکمیل کند."
ولادیمیر پوتین - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.10.2022
در امریکا خواست پوتین را شنیدند و از بایدن خواستند با روسیه مذاکره کند
پیش از این، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه، در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد مصاحبه بایدن، که در آن رئیس جمهور امریکا گفت که پوتین نمی تواند بدون مجازات به صحبت درباره استفاده از تسلیحات هستوی تکتیکی ادامه دهد، گفت: تمرینات روزانه ایالات متحده و کشورهای اروپایی در الفاظی های هستوی، اقدامی مضر و تحریک آمیز است، فدراسیون روسیه در آن شرکت نخواهد کرد.
روسیه در 24 فبروری عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کیف قرار گرفته اند" نامیده است. به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده که "نازی زدایی و غیرنظامی کردن اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند. به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح فقط به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند و از 25 مارچ آنها وظایف اصلی مرحله اول عملیات خود را به پایان رسانده و پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. به گفته پوتین، هدف نهایی این عملیات "آزادسازی دونباس و ایجاد شرایطی است که امنیت خود روسیه را تضمین کند".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала