زلنسکی: "مینسک 3" وجود نخواهد داشت

© AP Photo / Ukrainian Presidential Press Office Президент Украины Владимир Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.11.2022
Telegram
واکنش ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در پیام ویدئویی نشست گروه 20 درمورد مینسک-3.
به گزارش اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی در پیام ویدئویی خود در نشست گروه 20 گفت: "هیچ مینسک-3 وجود نخواهد داشت که روسیه بلافاصله پس از نتیجه گیری آن را نقض کند."
قابل یاد آوری است که توافق قبلی برای حل و فصل وضعیت در دونباس قبل از شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین "مینسک-2" نام دارد که مجموعه ای از اقدامات برای اجرای توافقات مینسک می باشد.
روسیه در 24 فبروری عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد زورگویی و نسل کشی رژیم کیف قرار گرفته اند" نامیده است.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نظامی گرایی کردن و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح فقط به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند و از 25 مارچ، آنها وظایف اصلی مرحله اول را به پایان رسانده اند - آنها پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. هدف اصلی در بخش نظامی روسیه آزادسازی دونباس نام داشت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала