در افغانستان باید آشتی ملی برقرار شود

© Sputnikفرمت مسکو 2022
فرمت مسکو 2022 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.11.2022
Telegram
نماینده پاکستان در فرمت مسکو: مخالفان سیاسی در افغانستان باید آشتی کنند.
به گزراش اسپوتنیک، سینگ جیتندر پال، مدیر اداره پاکستان، افغانستان، ایران، وزارت خارجه هند در حاشیه چهارمین نشست فرمت رایزنی مسکو در مورد افغانستان بیان کرد که آشتی مخالفان سیاسی در افغانستان باید مورد حمایت قرار گیرد.
وی افزود که وزیر امور خارجه ما اخیرا به مسکو سفر کرد و به صراحت اعلام کرد که نباید افغانستان را فراموش کنیم.
او گفت که اولویت های ما ارائه کمک های بشردوستانه، تضمین یک دولت واقعاً فراگیر در افغانستان، مبارزه با تروریسم و ​​قاچاق مواد مخدر، حفظ حقوق اقلیت ها، زنان و کودکان است.
سینگ در مورد تهدید تروریسم گفت: "در طول سال گذشته، ما می‌توانیم شواهدی مبنی بر افزایش افراط‌گرایی در منطقه ارائه دهیم. این اطلاعات ناراحت کننده است. باید از تبدیل شدن افغانستان به پناهگاه امن برای گروه های تروریستی و برنامه ریزی حملات تروریستی جلوگیری شود. این هدف مشترک جامعه ماست."
وی همچنین بر لزوم حمایت از همه بخش‌های جامعه افغانستان برای فراگیری به منظور تداوم روند صلح افغانستان تاکید کرد: "لازم است که روند صلح را عملی دانست و از آشتی مخالفان سیاسی حمایت کرد. کشورهای منطقه باید نقش تعیین کننده ای در این زمینه ایفا کنند. همه اقشار جامعه افغانستان باید در این گفتگوهای صلح مشارکت داشته باشند. این دیپلمات گفت: این روند صلح باید نسخه بهبود یافته روندهای گذشته باشد."
فرمت مسکو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.11.2022
اظهارات نماینده چین در اجلاس فرمت مسکو برای افغانستان
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала