پاکستان طالبان را به رسمیت نمی شناسد

© @https://twitter.com وزیران خارجه آلمان و پاکستان
وزیران خارجه آلمان و پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.11.2022
Telegram
"بلاول بوتو زرداری" وزیر امور خارجه پاکستان: برای به رسمیت شناختن طالبان اجماع بین‌المللی درباره این گروه را دنبال می کنیم.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجهٔ پاکستان در کنفرانس خبری در اسلام‌آباد گفت: "تا جایی که مربوط به رسمیت شناختن طالبان می‌شود، پاکستان مایل نیست به تنهایی اقدام کند و ترجیح می‌دهد این روند را با اجماع بین المللی دنبال کند."
وی افزود که حکومت پاکستان از بخاطر تعاملات بین المللی با حکومت طالبان برای کمک به جلوگیری از یک فاجعهٔ انسانی در افغانستان حمایت می‌کند.
وزیر خارجهٔ پاکستان از طالبان خواست تا به تعهدات خود در قبال افغان‌ها و جهان مبنی بر مبارزه با تروریسم بین المللی و احترام به حقوق بشر همه مردم افغانستان از جمله دسترسی زنان به آموزش، عمل کنند.
او اضافه کرد: پس از روی کار آمدن دولت جدید در اسلام آباد تصمیم بر این شد که با هیات حاکمه افغانستان وارد تعامل شویم، البته این به معنای به رسمیت شناختن این گروه نیست.
وی همچنین درباره تعطیلی مرز اسپین بولدک نیز گفت: دلیل تعطیلی مرز حمله تروریستی از داخل خاک افغانستان و تیراندازی بر نظامیان پاکستان است و طالبان نباید اجازه فعالیت گروه های تروریستی در خاک این کشور را بدهد.
وزیر خارجه پاکستان طی سخنانی گفت: اسلام آباد تصمیمی برای به رسمیت شناختن طالبان ندارد و در این خصوص همگام با جامعه جهانی اقدام خواهد کرد
ارتش پاکستان به اسلام آباد فرا خوانده شد  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.11.2022
کلوپ ویدیو
جزئیات درگیری طالبان و نظامیان پاکستانی در اسپین بولدک + ویدیو
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала