نیویورک تایمز صحت ویدیو کشتار بیرحمانه اسیران روسی را تایید کرد

© Sputnik / Alexey Kudenko /  مراجعه به بانک تصاویر Сдавшиеся в плен украинские военнослужащие и боевики националистического батальона "Азов" сидят в автобусе у следственного изолятора в Еленовке
Сдавшиеся в плен украинские военнослужащие и боевики националистического батальона Азов сидят в автобусе у следственного изолятора в Еленовке - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.11.2022
Telegram
روزنامه نیویورک تایمز این ویدئوی واقعی را از محل اعدام اسیران جنگی روسی توسط اوکراینی ها در ماکییوکا خواند.
به گزارش اسپوتنیک، همانطور که مقاله اشاره می کند، این فیلم که توسط نیویورک تایمز تأیید شده است، نگاهی نادر به یکی از بسیاری از لحظات وحشتناک جنگ را ارائه می دهد. نویسندگان این نشریه توضیح می دهند که آنها فریم ها را با تصاویر ماهواره ای مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که آنها در ماکییوکا گرفته شده اند.
روهینی هار، مشاور پزشکی پزشکان حقوق بشر، در مصاحبه ای با این نشریه، توجه را به حوضچه های خونی که در ضبط مشاهده می شود، جلب کرد. به گفته وی، آنها شهادت می دهند که "هیچ تلاشی برای تربیت زندانیان و یا کمک به آنها صورت نگرفته است". در عین حال، هار خاطرنشان کرد، ارتش روسیه غیرمسلح بودند، روی زمین دراز کشیده بودند، ودست هایشان پشت سر بسته شده بود.
ایوا ووکوسیچ، کارشناس جنایات جنگی، پیشنهاد داد که دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی احتمالاً در حال بررسی این قسمت است. وی خاطرنشان کرد که برای تحقیقات لازم است از محلی که در آن اعدام انجام شده بازدید شود تا مشخص شود که چه کسی کجا بوده است و پوکه های گلوله جمع آوری شده است. ووکوسیچ افزود: همچنین باید معاینات پزشکی قانونی و پزشکی قانونی انجام شود و اقدامات ارتش اوکراین پس از تیراندازی مورد مطالعه قرار گیرد.
او تاکید کرد که مقامات اوکراینی فرصت تحقیق دارند و از آنها خواست آشکارا یافته ها را به اشتراک بگذارند.
ویدئویی که نشان می‌دهد شبه ‌نظامیان اوکراینی به سربازان روسی که تسلیم شده بودند دراز کشیده روی زمین تیراندازی می‌کنند، در 18 نوامبر در اینترنت منتشر شد. به گفته وزارت دفاع روسیه، جنگنده های نیروهای مسلح اوکراین عمدا ده نفر را کشتند و این یک جنایت جنگی مجزا نیست، بلکه یک رویه رایج در نیروهای مسلح اوکراین است.
صلیب سرخ خواستار محکومیت اعدام زندانیان و انجام تحقیقات شدند.کمیته تحقیق پرونده جنایی قتل و بدرفتاری با اسیران جنگی را تشکیل داد. رئیس کمیته حقوق بشر، والری فادیف، و بازرس حقوق بشر در روسیه، تاتیانا موسکالکووا، از سازمان های بین المللی - دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، OSCE، شورای اروپا، عفو بین الملل، کمیته بین المللی درخواست کردند.
سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.11.2018
واکنش وزرات خارجه روسیه در ارتباط جاسوسی در اتریش
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала