4 هزار داعشی در افغانستان حضور دارند

© Photo / VOAداعش کرونا را سرباز خدا نامید
داعش کرونا را سرباز خدا نامید  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.12.2022
Telegram
دفتر خدمات تحقیقاتی کنگره آمریکا با اظهار اینکه ۴ هزار تروریست داعشی در افغانستان حضور دارند، درباره توانایی طالبان برای مقابله با آنها ابراز تردید کرد
به گزارش اسپوتنیک، دفتر خدمات تحقیقاتی کنگره آمریکا در گزارشی تازه نوشت: کارشناسان درباره قدرت تهدید شاخه خراسان داعش و توانایی خود ادعایی طالبان برای مقابله با این گروه بدون کمک خارجی اختلاف نظر دارند.
گزارش می‌افزاید: با وجود حملات هماهنگ طالبان، صفوف داعش خراسان به 4000 جنگجو افزایش یافته است و این گروه مسئولیت تعدادی از حملات بزرگ در سال 2022 را نیز بر عهده گرفته است.
این نهاد تحقیقاتی وابسته به کنگره آمریکا در ادامه پاکستان را "مهم‌ترین" همسایه افغانستان دانست که "دهه‌ها نقش فعال و به گفته بسیاری بی‌ثبات‌کننده در امور افغانستان، از جمله با حمایت فعالانه از طالبان در طول حکومت دهه 1990 و بسیاری از شورش‌های متعاقب آن، ایفا کرده است".
دفتر خدمات تحقیقاتی کنگره آمریکا در حالی مدعی حضور 4 هزار جنگجوی داعش در افغانستان است که طالبان تأکید دارد داعش و سایر گروه‌های مشابه در افغانستان مغلوب شده‌اند، توانایی مقاومت و حمله را از دست داده‌اند و اکنون نیز در انتقام شکست‌هایشان به مردم بی‌دفاع حمله می‌کنند.
سفیر جدید پاکستان در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.12.2022
داعش: یورش به سفارت پاکستان در کابل را ما انجام دادیم
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала