11:13 25 سپتمبر 2021
اخبار 75-مین سالگرد پیروزی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رژه 75 ـ مین سالگرد پیروزی بر فاشیسم در جنگ کبیر میهنی مردم شوروی در میدان سرخ مسکو جریان دارد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، امروز چهارشنبه،(24 جون) اظهار داشت که ملت شوروی برای آزادی اروپا (در جنگ بزرگ میهنی)هزینه سنگینی متحمل شده، باید بخاطر سپرد که بار اصلی مبارزه علیه نازیسم بر دوش اتحاد جماهیر شوروی بوده است.

رئیس‌جمهور پوتین در سخنرانی خود در مراسم رژه پیروزی به مناسبت 75-مین سالروز پایان جنگ بزرگ میهنی گفت: سربازانش (شوروی-ارتش سرخ) نه به جنگ نیاز داشتند و نه به (گرفتن) دیگر کشورها و یا شهرت و قدرت و احترام. تلاششان این بود که دشمن را نابود و خاتمه دهند، و پیروزمندانه به خانه برگردند. (در این راه) برای آزادی اروپا هزینه سنگینی پرداختند. صدها هزار مبارز در دیار غربت کشته شدند. بر ماست که بخاطر بسپاریم این مسئله را. بخاطر داشته باشیم که بار اصلی و سنگین مبارزه با نازیسم بر دوش ملت شوروی بوده است.

رئیس‌جمهور روسیه افزود، که ملت شوروی در سال های جنگ دولت های اروپایی را از چنگال متجاوزین نجات داد، واقعه هولوکاست را خاتمه داد و واقعا قابل تصور نیست چه بر سر جهان می آمد اگر ارتش سرخ به دادش نمی رسید.

آقای پوتین خاطر نشان شد که تنها با همکاری همه کشورها می توان از جهان در برابر خطرات و تهدیدات جدید محافظت کرد.

امروز، رژه نظامی به افتخار 75 مین سال پیروزی در جنگ جهانی دوم بر آلمان نازی در میدان سرخ در حال برگزاری است. در رژه نظامی امروز در میدان سرخ بیش از 13 هزار سرباز شرکت می‌کنند.

این رژه شامل 234 واحد تجهیزات نظامی زمینی مدرن و تاریخی است. 23 نوع نمونه از موترهای جنگی جدید و مدرن ارائه شده است. در بخش هوایی رژه 75 طیاره شرکت خواهند کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر