18:48 26 سپتمبر 2018
سازمان ملل متحد

سازمان ملل امیدوار است که مقامات افغانستان غم ایجاد مشاغل را خواهد خورد

© Sputnik / Sergey Guneev
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

اهمیت مساله ایجاد مشاغل در افغانستان

سازمان ملل متحد امیدوار است که حکومت افغانستان در اینده نزدیک کار ایجاد مشاغل و تحقق پروژه های زیربنایی اقتصادی آغاز خواهد کرد. این مطلب را نیکولاس هیسام نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد و رئیس نمایندگی سازمان در افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری «ریا نووستی» اعلام داشت.
هیسام گفت: " ما توقع داریم که حکومت و برخی آژانس ها در باره انکشاف توجه شان را بر طرح شیماها در باره ایجاد مشاغل متمرکز خواهند کرد. منجمله، به تخصیص وجوه که انها دارند، جهت انکشاف و پروژه های زیربنایی اقتصادی که برای تعداد زیادی جوانان کار خواهند داد، معطوف خواهند ساخت".
او به اثرات بیکاری بر سطح مهاجرت که از ماه جولای به این طرف به مرحله ارتقا یافته، اشاره نمود. رئیس نمایندگی سازمان در افغانستان همچنان خاطرنشان ساخت که برعلاوه مهاجرت حکومت با مشکل مشغولیت در عرصه های جنایی — تولید مواد مخدر، برده فروشی و قاچاق مواد منرالی مواجه می باشد.
هیسام اظهار داشت که انکشاف اقتصادی افغانستان میتواند به اساس برای حل منازعه داخلی و صلح پایدار در کشور مبدل گردد. یکی از برتری های اشکار افغانستان، به قول او، — موقعیت جغرافیایی انست.
نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد گفت: " این پل بین شرق و غرب، شمال و جنوب، کشورهای غنی مواد سوخت و انرژی و کشورهای نیازمند به انرژی است. افغانستان میخواهد از امکانات خود استفاده کند و من معتقدم که این کشور در همین جهت پیش میرود".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک