04:31 27 جنوری 2020
افغانستان

بلغاریا به همکاری های خود با افغانستان ادامه میدهد

افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نیکولای یانکووف، سفیر بلغاریا در کابل در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان گفته است که کشورش به عنوان عضو ناتو و اتحادیه اروپا از موقف افغانستان در کنفرانس های بین المللی آینده حمایت نموده و به همکاری های خود با افغانستان ادامه می ‌دهند.

در این دیدار رئیس اجرائیه کشور با قدردانی از بلغاریا به خاطر همکاری های این کشور در بخش های نظامی و ملکی در چوکات ناتو و اتحادیۀ اروپا گفت، افغانستان به روابط حسنه و درازمدت با متحدین خود متعهد است و تلاش می‌کند که بلغاریا نیز مثل سایر کشورهای دوست و همکار با افغانستان، با افغانستان وارد مرحلۀ جدیدی گردد.

وی افزود: حکومت افغانستان برای حضور درکنفرانس نظامی وارسا و کنفرانس اقتصادی بروکسل آمادگی می‌گیرد و توقع دارد که در این کنفرانس ها، حمایت درازمدت جامعۀ جهانی را به دست آورد.

سفیر بلغاریا در کابل گفت که افغانستان برای کشورش حیثیت یک متحد اساسی را داشته و کشورش علاوه بر آنکه در جنوب افغانستان و در چوکات ناتو فعالیت نظامی دارند، به دیپلومات های جوان وزارت امورخارجه و افسران شجاع نیروهای امنیتی و دفاعی افغان نیزآموزش می دهند.

وی افزود که آنان به همکاری های خود با افغانستان ادامه می‌دهند و به عنوان عضو ناتو و اتحادیۀ اروپا از موقف افغانستان در کنفرانس های بین المللی آینده نیز پشتیبانی می نمایند.    

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر