05:37 22 فبروری 2018
  پرچم داعش

  داعش در افغانستان توسط حافظ سعید رهبری می‌شود

  © Flickr/ Global Panorama
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  سپوتنیک، کابل: جنرال محمد حبیب حصاری رییس اوپراسیون وزارت دفاع افغانستان، در دیداری با همتای پاکستانی‌اش در کابل گفته است که گروه تروریستی داعش در افغانستان توسط حافظ سعید رهبر پیشین لشکر طیبه از گروه‌های تندرو پاکستان رهبری می‌شود.

  آقای حصاری که امروز با همتای پاکستانی‌‌اش در نشستی با حضور مقام‌های ناتو در باره فعالیت گروه تروریستی داعش و مشکلات مرزی میان افغانستان و پاکستان بحث و گفتگو داشت، افزود که دولت افغانستان اقدامات مشخصی برای سرکوب اعضای این گروه رویدست گرفته و از پاکستان نیز می‌خواهد تا اعضای این گروه را سرکوب کند.

  رییس اوپراسیون وزارت دفاع افغانستان همچنین می‌افزاید که تروریستان داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شوند. وی تاکید کرده که دولت پاکستان باید جلوی ورد این تروریستان را بگیرد.

  جنرال محمد حبیب حصاری از حملات راکتی نظامیان پاکستانی به داخل خاک افغانستان و همچنین ساخت تاسیسات نظامی توسط آن کشور در نزدیکی خط دیورند بدون مشوره بدون مشوره با دولت افغانستان نیز انتقاد کرده است.

  نشست روسای اوپراسیون وزارت‌های دفاع افغانستان و پاکستان با حضور مقام‌هایی از سازمان ناتو در افغانستان، از سال 2005 به این سو آغاز شده و این نشست هرچند بعد در دو کشور برگزار می‌شود.

  مرتبط:

  سعد اماراتی با 121 تن از تروریستان داعش در افغانستان کشته شدند
  افغانستان عملیات‌ها علیه داعش را شدت بخشیده است
  نابودی 9 تن داعش در افغانستان
  افغانستان استراتیژی مبارزه با داعش را مورد تایید قرار داد
  ساکنان شمال شرق افغانستان به دلیل تهدید داعش خانه های خود را ترک می کنند
  آژانس: یکی از قوماندانان داعش در نتیجه ضربه هوایی امریکا در افغانستان از بین برده شده است
  تعداد افراد مسلح گروه تروریستی داعش در افغانستان به 10 هزار نفر رسیده و این تهدید جدی است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک