11:16 22 جولای 2018
افغانستان به ارزش 60 میلیون دالر سلاح و تجهیزات از امریکا خریداری میکند

افغانستان به ارزش 60 میلیون دالر سلاح و تجهیزات از امریکا خریداری میکند

© REUTERS / Gleb Garanich
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
420

در پی افزایش حملات طالبان در افغانستان، وزارت خارجه آمریکا فروش تجهیزات نظامی به ارزش ۶۰ میلیون دلار به این کشور را تایید کرده است.

به گزارش تسنیم، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که فروش تجهیزات نظامی به ارزش 60 میلیون دالر به افغانستان را تایید کرده است.
اداره همکاری امنیتی دفاعی آمریکا گفت: وزارت امور خارجه تصمیم گرفته است تا فروش احتمالی تجهیزات نظامی به افغانستان را به ارزش 60 میلیون دلار تایید کند. این آژانس تاییدیه مورد نیاز را به کنگره این کشور در 17 اگست ماه جاری ارسال کرده است.
بر اساس اظهارات این اداره امنیتی دفاعی آمریکا، درخواست افغانستان شامل 4891 اسلحه ام 16، تعداد 485 ماشیندار M240B 7.62mm و تعداد 800 کالیبر ماشیندار M2.50 می‌باشد.
ارتش ملی افغانستان از این تجهیزات هم در عملیات تهاجمی و هم دفاعی در برابر شبه‌نظامیان استفاده خواهد کرد.
فروش تجهیزات به افغانستان سیاست خارجی و اهداف امنیتی خارجی آمریکا را با حمایت از شریک استراتژیک تقویت می‌کند. فروش تجهیزات به افغانستان کمک می‌کند تا ثبات را حفظ و عملیات تهاجمی را علیه شبه‌نظامیان انجام دهد.
همچنین چندی پیش، کارخانه ماشین‌سازی آمریکایی موسوم به «ای.ام جنرال» قراردادی به ارزش 356 میلیون دالر را برای ساخت 1673 موترهاموی برای ارتش و پولیس ملی افغانستان اختصاص داد.
این خبر در حالی مطرح می‌شود که طالبان حملات خود در بیشتر مناطق این کشور به ویژه جنوب را افزایش داده است.
بر اساس گزارش رسانه‌ها، طالبان در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری در مناطق افغانستان نفوذ کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک