09:42 15 نوامبر 2018
حقیار از فرماندهان برجسته طالبان در کندز کشته شد

شهر کندز در حالت محاصره به سر می برد

© Sputnik / Zafarsha Rouyee
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

شورشیان در بخش های از شاهراه های کندز پاسگاه ها اجاد کرده اند

جنرال عبدالله خان حبیبی، وزیر دفاع سه روز پیش در سفری به ولایت کندز اعلام کرد که به زودی یک عملیات برنامه ریزی شده برای پاک سازی بخش هایی از این ولایت راه اندازی می‌شود، اما نیروهای امنیتی هنوزهم در حالت دفاعی قرار دارند.
مقام‎های محلی در کندز می‎گویند که طالبان دوشنبه شب با حمله‌های تهاجمی از راه پل الچین، در تلاش نمودند تا داخل شهرکندز و میدان هوایی شوند، اما حملات آنان از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شده است.
گفته می شود که درگیری هم اکنون نیز در بخش های شهر کندز جریان دارد.


گزارش ها می رسانند که شهر کندز در حالت محاصره به سر می برد و باشنده گان شهر کندز نیز گیر مانده اند.
از سوی هم، نعمت الله احمدی، خبرنگار طلوع نیوز می گوید که شورشیان هم اکنون نیز در اطراف ولسوالی خان آباد فعال استند و بر شلیک های پراگنده دست می زنند.
وی افزود که دکان ها در مرکز این ولسوالی هم اکنون نیز بسته استند و باشنده گان از اوضاع کنونی این ولسوالی نگران استند.
اما مقام های محلی خان آباد می گویند که این ولسوالی به گونۀ کامل پاک سازی شده است و شورشیان بر بخش های دیگر این ولایت فرار کرده اند.
به گزارش طلوع نیوز, حملات طالبان پس از آن در این ولایت افزایش یافتند که شورشیان بامداد شنبه بر ولسوالی خان آباد حمله کردند و اداره این ولسوالی را برای چند ساعت در دست داشتند، اما پایان همین روز نیروهای امنیتی دوباره این ولسوالی را تصرف کردند و شورشیان را عقب زدند.
احمدزی می گوید که شورشیان در بخش های از شاهراه های کندز پاسگاه ها اجاد کرده اند و تمام مسافران را دراین بخش های بررسی می کنند تا مانع ورود کارمندان دولتی و نیروهای امنیتی شوند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک