01:29 17 نوامبر 2018
پیشرفت 39 درصدی در نزدیک شدن به اهداف اولویت‌های سکتور خصوصی

پیشرفت 39 درصدی در نزدیک شدن به اهداف اولویت‌های سکتور خصوصی

© Photo / ریاست اجراییه
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سپوتنیک، کابل: مقام‌های دولت افغانستان اعلام کرده که تاکنون در باره یازده اولویت سکتور خصوصی سی و نه درصد پیشرفت صورت گرفته است.

این مقام‌ها ابراز امیدواری کرده که این پیشرفت‌ها تا زمان برگزاری کنفرانس بروکسل به پنجاه درصد برسد. کنفرانس بروکسل قرار است در روزهای چهارم و پنجم اکتوبر امسال در باره چگونگی کمک به افغانستان با حضور نمایندگانی از کشورهای تمویل کننده برگزار شود.
نصرالله ارسلایی رییس دارالانشای شورای وزیران، در جلسه امروز اعضای کمیته اقتصادی شورای وزیران گفت برای پیش‌برد کارها روی یازده اولویت سکتور خصوصی یازده کمیته ایجاد شده که هرکدام وظایف مشخصی دارند.
در همین‌حال، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع افغانستان در این جلسه گفت که برای دست یافتن به اهداف یازده اولویت سکتور خصوصی، 113 شاخص شناسایی شده و قرار است این شاخص‌ها در کنفرانس بروکسل ارایه شود. او تاکید کرده تاکنون برای دست یافتن به اهداف یازده اولویت سکتور خصوصی، سی و نه درصد کارها به پیش رفته و قرار است تا زمان برگزاری کنفرانس بروکسل این پیشرفت‌ها به پنجاه درصد برسد.
ایجاد سهولت ویزا برای تاجران، تلاش برای تدوین پالیسی فایبر نوری، طرح پالیسی خط آهن، قانون خط آهن، تعیین معیارهای تضمینی و ایمنی خط آهن، برنامه‌های زیربنایی در زمینه سرک، استخراج معادن و خط ریل، تلاش برای تکمیل شدن مصووبه قانون معادن از جمله اولویت‌های تعیین شده از جانب جامعه جهانی برای رشد سکتور خصوصی در افغانستان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک