20:46 14 نوامبر 2018
سرباز افغانی

مسئولان ننگرهار: سربازان خودکشی نکرده اند

© Flickr/ ResoluteSupportMedia
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

مسئولان محلی ولایت ننگرهار می‌گویند، که خودکشی سربازان در این ولایت واقعیت ندارد و آن را یک پروپاگند به نفع دشمن می‌خوانند.

خبرگزاری رصد به نقل از ذبیح‌الله زمری عضو شورای ولایتی ننگرهار چنین می نویسد، سربازان در این ولایت خودکشی نکرده و کسانی‌که چنین خبرها را پخش می‌کنند، به نحوی از طالبان و دشمنان کشور پشتیبانی می‌کنند.

آقای زمری در حالی این خبر را رد می‌کند، که پیش‌تر برخی از رسانه‌ها از خودکشی 6 نفر از سربازان در ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار خبر داده بودند.

گفته شده بود این سربازان که در محاصره گروه طالبان قرار داشتند و نمی‌خواستند که زنده به چنگ طالبان بیافتند، اقدام به خودکشی کرده‌اند.

اما آقای زمری گفت، که خودکشی سربازان در ولسوالی حصارک صورت نگرفته، اما 5 نفر از سربازان در یکی از پوسته‌های امنیتی ولسوالی حصارک، از سوی طالبان کشته شده‌اند.

از سویی هم او گفت، که خبرهایی وجود دارد که 2 تن از سربازان برای این‌که به مرکز ولایت ننگرهار منتقل شوند، خود را زخمی ساخته‌اند.

او گفت، اگر چه که این خبر تا هنوز تایید نشده است، اما گفته می‌شود، که این سربازان به مرکز ولایت منتقل شده‌اند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار نیز به خبرگزاری رصد گفته است، که خبر خودکشی سربازان در ولایت ننگرهار «هرگز» واقعیت ندارد.

خبرهای ضد و نقیضی در مورد وضعیت سربازان در ولسوالی حصارک در حالی منتشر می‌شود که از حدود 10 روز به‌ این‌ سو جنگ‌های بی‌وقفه میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالب در این ولسوالی جریان دارد.

مرتبط:

کشته شدن چهار فرمانده طالبان در ننگرهار
مسدودن شدن گذرگاه تورخم، مرغ‌های ننگرهار را به تخم آورد
جلسه علنی در ننگرهار حکم اعدام یک شخص را صادرکرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک