01:34 17 نوامبر 2018
افغانستان

جنرال امین الله امرخیل فرمانده پولیس غزنی استعفا داد

© AFP 2018 / ROBERTO SCHMIDT
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

به دلیل بی عدالتی از سوی وزارت امور داخله و بی توجهی در تجهیز نیروهای امنیتی این ولایت جنرال امین الله امرخیل از سمت فرماندهی پولیس غزنی استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، فرمانده پولیس غزنی صبح امروز در تماس تیلیفونی به خبرگزاری آوا گفت، استعفا نامه اش را به وزارت داخله ارسال کرده و از مسئولان خواسته است که استعفای او را منظور نمایند. آقای امرخیل وضعیت امنیتی ولایت غزنی را حساس خوانده میگوید با این که نیروهای امنیتی غزنی همواره در حال جنگ هستند و ایجاب میکند که به گونه جدی تجهیز شوند، اما مقامهای وزارت داخله با وجود خواسته های آنان در این خصوص بی توجهی میکند. 
وی افزود: بی توجهی مسئولان به تجهیزات نیروهای امنیتی و اعمال بی عدالتی در حق غزنی او را وا داشته است که استعفا نامه اش را به مقام های مسئول پیش کش نماید. 
پیش از این نیز فرمانده پولیس غزنی در نامه ای که به رسانه ها ارسال کرده بود از شورای امنیت و مسئولان وزارت داخله انتقاد کرده گفته بود که برخورد تنظیمی با افسران پولیس از سوی شورای امنیت ملی و مقام های وزارت امور داخله کشور، اعمال بی عدالتی و اخذ رشوه در ترفیعات و تقرری ها توسط این دو نهاد عالی رتبه حکومتی او را به شدت نگران کرده است.

مرتبط:

قتل 55 جنگجوی طالب و تخریب یک مرکز صحی این گروه در غزنی
یک قاضی طالبان در غزنی کشته شد
قتل هجده دهشت‌افگن در حملات هوایی در غزنی و ننگرهار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک