05:34 20 جنوری 2018
  Apache Helicopter Firing Rockets

  ارتش افغانستان با هواپیماهای کوچک به مبارزه طالبان می رود

  © Flickr/ Gonzalo Alonso
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  1 0 0

  رویترز نوشت: ناتو برای افزایش کارآیی و کاهش تلفات نیروهای نظامی افغانستان،‌ برنامه آموزشی جدیدی برای استفاده از هواپیمایی کوچک در مبارزه با تروریسم آغاز کرده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، ناتو در افغانستان برنامه آموزش تازه برای نیروی هوایی کشور آغاز کرده است.

  رویترز در گزارشی نوشت: ‌مقامات ناتو در افغانستان اعلام کردند، این برنامه برای پیلوت‌های هواپیماهای کوچک است تا بتوانند در میدان‌های نبرد دشمن را دقیق‌تر مورد هدف قرار دهند.

  مقام‌های ناتو در ادامه می‌افزایند: در حال حاضر حدود 60 پیلوت مشغول فراگیری این برنامه هستند اما ناتو در نظر دارند که این تعداد را به 100 نفر افزایش دهند.

  در ادامه این گزارش آمده است: یکی از دیگر از اهداف این برنامه آموزشی، کاهش تلفات غیرنظامیان در میدان‌های نبرد اعلام شده و مقام‌های ناتو تصریح کردند که هدف قرار دادن دقیق مواضع تروریستها تلفات غیرنظامیان را کاهش می‌دهد.

  این خبرگزاری انگلیسی نوشت:‌ مقام‌های ناتو نقش این هواپیماهای کوچک را در امر مبارزه با تروریسم در میدان‌های نبرد را حیاتی می‌خوانند.

  دگروال اند جانسن یکی از مشاورین نظامی امریکا در افغانستان گفت: نیروهای افغانستان بدون هدف از زمین شبه نظامیان را هدف قرار می دهند که تاثیر چندانی برای از بین بردن این گروه‌ها ندارد.

  وی در ادامه تصریح کرد: زمانیکه هواپیما خودش را به منطقه هدف نزدیک می‌سازد، شما به عنوان پیلوت باید این توانایی را داشته باشید تا موضع دشمن را دقیقا هدف قرار دهید، زمانیکه شما در فاصله بسیار زیادی در هوا قرار داشته باشید، تصاویر زمین را بسیار متفاوت‌تر از زمانی است که شما بر روی زمین هستید، بنابراین هواپیماهای کوچک یک سلاح بسیار قوی برای هدف قرار دادن تروریستها به شمار می‌رود.

  مرتبط:

  امریکا 4 هواپیمای سوپر توکانو به افغانستان کمک می کند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک