14:27 12 اگست 2020
افغانستان

قتل ده‌ها طالب و داعش در افغانستان

افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اسپوتنیک، کابل: در عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی افغانستان، ده‌ها تن از جنگجویان گروه‌های تروریستی طالبان و داعش به قتل رسیده‌اند.

وزارت دفاع می‌گوید این عملیات‌ها که ولایت‌های ننگرهار، غزنی  پکتیا، پکتیکا، کندهار، ارزگان، غور، بادغیس، هرات، فراه، فاریاب، بغلان، کندز و هلمند راه‌اندازی شده بود، در آن ده‌ها جنگجوی دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع در اعلامیه‌ای می‌گوید که در عملیاتی که در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه راه‌اندازی شده بود،‌ در آن چهل و نه تن از افراد طالبان کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند. در این عملیات سه عراده موتر مربوط به طالبان نیز تخریب شده است. همچنین سی و پنج حلقه ماین نیز در این عملیات کشف و خنثا شده است.

همچنین در یک عملیات دیگر در ولسوالی ده یک ولایت غزنی نیز 46 طالب به قتل رسیده و شش عراده موتر و شانزده عراده موترسایکل مربوط به طالبان تخریب شده‌اند.

در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند نیز پنج جنگجوی طالب به شمول همت‌الله یک فرمانده محلی گروه طالبان به قتل رسیده و شش تن دیگر زخمی شده‌اند. همچنین در عملیاتی در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار هم چهار تن از اعضای گروه تروریستی داعش به قتل رسیده‌اند.

در این عملیات‌ها نه تن از سربازان اردوی ملی نیز جان‌های خود را از دست داده‌اند.

مرتبط:

گروه تروریستی داعش کارخانه دارو سازی موصل را آتش زده است
نیرو های دولتی لیبی 13 نفری که توسط گروه تروریستی داعش گروگان گرفته شده بود آزاد کردند
کرملین معتقد است که پیروزی بر" داعش" در موصل بسیار مهم است
قتل 63 عضو داعش در ننگرهار
داعش در حدود 300 نفررا بشمول کودکان درمنطقه موصل اعدام کردند
داعش 16 نفر را در ولایت ننگرها به قتل رسانده اند
حمله به موصل توسط ضد حمله داعش توقف داده شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر