01:11 22 جنوری 2018
  زنان اسیر داعش

  داستان خانواده افغان که از چنگ داعش نجات یافتد

  © REUTERS/ Mohamed al-Sayaghi
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  داعش همه‌جا را گرفته بود و ما در خانه گیر مانده بودیم و هیچ راه فراری وجود نداشت. ما مدت ۱۰ روز در خانۀ بند مانده بودیم و آب و غذا نداشتیم. تنها نان خشک داشتیم و به اطفال مان می‌دادیم

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز, یک خانوادۀ ۱۹ نفری نجات‌یافته از نزد گروه داعش در شرق کشور، از سرگذشت تلخ‌شان در نزد این گروه، سخن می‌زنند. این خانواده‌ها می‌گویند که افراد وابسته به داعش به آنان هشدار داده بودند که اگربرای بیرون‌شدن از خانه‌های‌شان تلاش کنند کشته خواهند شد.

  ملنگ، پیر هفتاد ساله، باشندۀ ولسوالی پچیراگام ننگرهار و یکی‌از اعضای این خانوادۀ ۱۹ نفری می‌گوید: «جنگ‌جویان داعش پیش ما آمدند و گفتند هیچ جای دیگر نروید. من از آنان پرسیدم که اگر جای نرویم پس کجا برویم، ما چه اشتباه کرده‌ایم و شما چرا این جا آمده‌اید؟ آنان گفتند که ما برای کشتن شما آمده‌ایم.»

  بسمل گل، خیاشنۀ ملنگ، می‌گوید: «داعش همه‌جا را گرفته بود و ما در خانه گیر مانده بودیم و هیچ راه فراری وجود نداشت. ما مدت ۱۰ روز در خانۀ بند مانده بودیم و آب و غذا نداشتیم. تنها نان خشک داشتیم و به اطفال مان می‌دادیم.»

  عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که این غیرنظامیان در عملیات نیروهای امنیتی از چنگ داعش نجات داده شدند.

  آقای خوگیانی می‌گوید: «نیروهای امنیتی ما عملیاتی را در پچیراگام ننگرهار راه‌اندازی کرده‌اند و ۱۹ غیرنظامی را که اعضای یک خانواده استند، نجات دادند.»

  افراد مسلح داعش 300 نفر باشنده موصول را اعدام کردند
  © REUTERS/ Social media via Reuters TV

  این خانواده همانند ده‌ها خانوادۀ دیگر از پچیراگان به شهر جَلال‌آباد فرار کرده‌است و از حکومت و نهادهای مددرسان می‌خواهند که کمک‌های لازم در اختیار آنان قرار دهند.

  باشنده‌گان ننگرهار می‌گویند که داعش اکنون فعالیت‌هایش را در پنج ولسوالی گسترش داده‌است و حکومت باید این تهدید را جدی بگیرد.

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک